Zamknij
REKLAMA

SEO freelancer – dlaczego wybrać takiego specjalistę?

12:00, 25.07.2022 | .
fot. partnera

Coraz większa konkurencja w Internecie sprawia, że każda strona www musi prowadzić mniejsze lub większe działania SEO. Aby osiągać na tym polu dobre wyniki, konieczna jest odpowiednia wiedza. Warto więc wziąć pod uwagę wynajęcie SEO freelancera.

Aby działania SEO były skuteczne, muszą obejmować różne aspekty obecności w Internecie i aktywność na różnych polach. Pozycjonowanie strony www nie jest procesem błyskawicznym, wymaga czasu. Tym bardziej warto od razu postawić na działania profesjonalne i wynająć doświadczonego specjalistę, jakim jest Mateusz Kozłowski, SEO freelancer.

 Kim jest freelancer SEO?

Na początek należy wyjaśnić, kim w ogóle jest SEO freelancer. To samodzielny specjalista od pozycjonowania stron internetowych i kompleksowej obsługi serwisów www w zakresie optymalizacji oraz zwiększenia widoczności w Internecie i zwiększania ruchu z wyszukiwarek. Taka osoba nie jest związana z żadną agencją, działa na mniejszą skalę (obsługuje mniej klientów), ale za to jest bardziej elastyczny w swojej pracy. Każdy klient jest dla niego ważny, ponieważ obsługuje mniej firm. To jednak pozwala mu lepiej skupić się na każdym zadaniu.

Zalety zatrudnienia SEO freelancera

Dlaczego warto zatrudnić samodzielnego specjalistę od pozycjonowania stron www? Freelancer SEO pracuje na własny rachunek, latami buduje swoją markę, co sprawia, że nie może sobie pozwolić na złą obsługę klienta czy brak efektów w SEO. Ta efektywność jest dość istotna. Do tego zatrudnienie zewnętrznego specjalisty pozwala na zaoszczędzenie na wydatkach, jakie byłyby konieczne w przypadku zatrudnienia pracownika na stanowisku specjalisty SEO. Freelancer realizujący działania SEO zwykle lepiej kontroluje efekty swojej pracy niż osoba zatrudniona w dużej agencji, gdzie obsługuje kilkudziesięciu klientów.

Dobry SEO freelancer, czyli jaki?

Jeśli już zatrudniać specjalistę od SEO, należy wybrać najlepszego. Dobrą wizytówką takiego freelancera będzie to, że jego strona www znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jego internetowa wizytówka musi być profesjonalna i dobrze zoptymalizowana. Najważniejszy jest jednak zakres oferty freelancera. To powinny być szerokie działania SEO – od analizy konkurencji i odpowiedniej optymalizacji strony www, poprzez link building, aż po kampanie PCC i content marketing.

Profesjonalny, doświadczony SEO freelancer może być ważnym wsparciem w promocji strony internetowej. Warto słuchać podpowiedzi takiej osoby, ale i należy oczekiwać od niego raportowania wyników w obszarze SEO.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%