Zamknij
REKLAMA

Jak projektować designerskie meble?

00:00, 22.07.2022 | materiał partnera

Meble to bardzo istotny aspekt każdego wnętrza. Nadają mu charakteru oraz wyjątkowego stylu. Obecnym trendem jest minimalizm, który wprowadza do przestrzeni prostotę i pozwala uniknąć wrażenia bałaganu i przesytu. Designerskie projekty meblowe doskonale łącza się z minimalistycznym stylem, dzięki czemu możemy eksperymentować z ich projektowaniem. Najczęściej są to modele wyjątkowe i niepowtarzalne, dzięki czemu nasze wnętrze zyska oryginalność i stanie się swego rodzaju dziełem sztuki.  

Design to również wygoda i funkcjonalność 

Musimy pamiętać, że główną funkcją mebli jest ich użyteczność podczas codziennych czynności, ale również komfort i wygoda. Istnieje wiele mitów, które mówią, że designerskie meble pozbawione są tych funkcji. Można je oczywiście ze sobą z powodzeniem połączyć, jednak wymaga to odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Jeżeli chcemy stać się posiadaczami wyjątkowych, designerskich mebli, które będą łączyły ze sobą wygodę i funkcjonalność, powinniśmy skorzystać z pomocy doświadczonego studia projektowego. Najczęściej specjalizują się one w wąskich dziedzinach projektowania, dzięki czemu wszystkie modele są wykonane z największą dbałością o szczegóły. Najważniejsze w projektowaniu nowoczesnych, designerskich mebli, jest zwracanie uwagi na ergonomię. Coraz więcej projektantów stara się uwzględniać to w swoich meblach. Takie rozwiązania sprzyjają dbaniu o zdrowie i są zdecydowanie wygodniejsze dla użytkownika.  

Z czym łączyć designerskie meble w naszej przestrzeni? 

Designerskie meble stanowią swoista dekoracje wnętrza, jednak aby je ocieplić i sprawić, żeby stało się przytulne, potrzebujemy dodatkowych akcesoriów. Powinny one być zachowane w podobnym charakterze, aby nie powodowały wrażenia bałaganu. Nowoczesne ozdoby wnętrza najczęściej wykonane są z takich materiałów jak szkło, czy różnego rodzaju metale. Dodatki nie są elementem głównym pomieszczenia, dlatego warto zadbać o to, aby ich liczba była zrównoważona i nie przytłaczała mebli. To właśnie ich design będzie decydował o tym, na jaki rodzaj akcesoriów się zdecydujemy.  

Musimy też pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej kolorystyki. Meble oraz ich poszczególne komponenty nie powinny się ze sobą gryźć. Aby wnętrze pozostało klimatyczne, dobrze jest utrzymać je w wybranej kolorystyce i stonowanych odcieniach. Kontrasty są jak najbardziej mile widziane, jednak w tym przypadku musimy zamknąć się w określonej puli barw. Wnętrze skomponowane z ich udziałem będzie zdecydowanie wyjątkowe i wyróżniające się na tle innych. Dobrze dopasowane akcesoria stworzą z designerskimi meblami spójną całość i nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru.  

Jakie designerskie meble są najczęściej wybierane przez właścicieli mieszkań i domów? 

Coraz częściej wybieranym elementem wyposażenia pomieszczeń dziennych są skórzane meble wypoczynkowe. Mogą one mieć różnego rodzaju podstawy wykonane z metalowych lub drewnianych elementów. Projektowane są najczęściej w oparciu o prostotę i minimalizm, ponieważ skóra sama w sobie ma wiele klasy i sprawia, że wnętrze się wyróżnia. W pokojach kuchennych czy jadalniach w ostatnim czasie króluje ujednolicona kolorystyka i konstrukcja. Bardzo popularnym rozwiązaniem są również przezroczyste krzesła, które wkomponują się w każdą przestrzeń.  

Do łask wracają również szezlongi, które także są elementem wypoczynku. Cechuje je najczęściej prostota i wygoda, dlatego są tak popularnym rozwiązaniem w salonach i sypialniach. Aby przejrzeć projekty designerskich mebli, wykonane przez doświadczonych projektantów i architektów, warto sprawdzić stronę internetową https://tecon.poznan.pl/wnetrza-i-meble/. Znajdziemy tam nie tylko propozycje konkretnych egzemplarzy wyposażenia, ale również propozycje wkomponowania ich w konkretne wnętrze.  

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%