Zamknij

iPady do rysowania - jaki wybrać? Wszystko co trzeba wiedzieć

20:40, 02.09.2022 . Aktualizacja: 21:04, 26.02.2023
fot. partnera fot. partnera

Jednym z urządzeń niezbędnych w codziennej pracy grafików komputerowych, projektantów, artystów oraz ilustratorów jest mobilny tablet graficzny, który świetnie nadaje się do rysowania i tworzenia materiałów wizualnych. Na uwagę zasługuje zwłaszcza iPad marki Apple, ponieważ doskonale łączy w sobie wysoką funkcjonalność z eleganckim designem i odpornością na uszkodzenia.

Od szybkości działania zależy komfort eksploatacji 

Nowoczesne iPady to sprzęty wyjątkowo wszechstronne - służą przede wszystkim do kreatywnego rysowania, ale mogą być też z powodzeniem wykorzystywane do obrabiania zdjęć, surfowania po Internecie, oglądania seriali, komunikacji z ludźmi, grania w gry, obsługiwania zaawansowanych aplikacji czy realizowania płatności. Przy wyborze konkretnego modelu warto najpierw zainteresować się rodzajem zastosowanego procesora, bo odpowiada on bezpośrednio za prędkość przetwarzania wszelkich informacji i zadań. Godny polecenia jest w szczególności wydajny procesor Apple M1, gwarantujący płynną pracę bez jakichkolwiek opóźnień - nawet w warunkach dużego obciążenia. W omawianym kontekście ogromne znaczenie ma również pamięć operacyjna RAM, przeznaczona stricte do przechowywania aktualnie używanych programów i bieżących danych. Jej pożądana wielkość to co najmniej 6 GB.

Nie zapomnijmy o weryfikacji ekranu

W przypadku iPada do rysowania niezwykle istotną rolę odgrywa ekran, który musi zapewniać wystarczająco rozległą powierzchnię roboczą. Strzałem w dziesiątkę okaże się przekątna wynosząca od 11 do 12,9 cala, choć na rynku znajdziemy też większe konstrukcje. Jeśli chodzi o matrycę, to jedynym sensownym wyborem jest wersja IPS z energooszczędnym podświetleniem LED (Liquid Retina). Wynika to z faktu, że bardzo wiernie odwzorowuje kolory, oferuje szerokie kąty widzenia i wyświetla obrazy w szczytowej jasności sięgającej 1600 nitów. Tym samym sprzyja wykonywaniu operacji graficznych. Ekran zamontowany w iPadzie powinien być ponadto wspierany przez dwie innowacyjne technologie - ProMotion (automatyczne dostosowywanie częstotliwości odświeżania do ruchu prezentowanych treści) oraz True Tone (samoistna zmiana odcienia barw i intensywności obrazu z uwzględnieniem warunków oświetleniowych otoczenia).

Więcej o ipadzie dowiesz się na https://idream.pl/blog-pl/ipad/ipad-jako-tablet-graficzny-do-rysowania-czy-tak-sie-da.html 

Praktyczne akcesoria stanowią miły dodatek

Decydując się na zakup iPada do rysowania, należy koniecznie sprawdzić, czy dysponuje modułem łączności 5G, slotem na zewnętrzną kartę SIM i uniwersalnym złączem USB typu C. Niezbędnym gadżetem jest oczywiście dedykowany rysik z systemem bezprzewodowego parowania, przypominający nieco smukły ołówek. W znacznym stopniu ułatwia on szkicowanie, cieniowanie, pisanie i obrabianie fotografii. Dzięki znikomej wadze nie obciąża nadmiernie dłoni, a przy okazji zaskakuje dokładnością i szybkością reakcji. Kolejny użyteczny dodatek to dopasowany pokrowiec, który skutecznie zabezpiecza obudowę przed uszkodzeniami mechanicznymi w postaci pęknięć lub zarysowań. Do pozostałych wartościowych elementów zaliczamy m.in. stację dokującą, uchwyt samochodowy, podstawkę biurkową i szkło hartowane na ekran.

Sprawdź również: Wymiana baterii w iPhone XR – jak ją wymienić i jak o nią dbać? tutaj: https://e-krajna.pl/pl/636_materia-y-partnera/15941_wymiana-baterii-w-iphone-xr-jak-ja-wymienic-i-jak-o-nia-dbac.html

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%