Zamknij

Czy warto podjąć pracę tymczasową?

12.24, 03.10.2022 . Aktualizacja: 12.24, 03.10.2022
fot. partnera

Współczesny rynek pracy jawi się jako zdecydowanie bardziej przyjazny pracownikom niż choćby kilka lat temu. Wystarczy wspomnieć o rekordowo niskim poziomie bezrobocia. Pracownicy reprezentujący rozmaite branże i specjalizacje mają mocną pozycję wobec potencjalnych pracodawców. Mimo tego, wciąż dużym powodzeniem cieszy się praca tymczasowa, która jak się okazuje, tylko z pozoru może wydawać się mniej atrakcyjna.

Czy warto podjąć pracę tymczasową? Dla wielu pracowników stanowi ona naprawdę korzystny wybór i nie chodzi wyłącznie o pracowników fizycznych o niższych kwalifikacjach. Oto argumenty przemawiające za podjęciem pracy tymczasowej.

Elastyczne warunki zatrudnienia na wagę złota

Na pewnym etapie kariery większość pracowników docenia stabilność zatrudnienia, ale nie dotyczy to wszystkich. Dobrym tego przykładem są osoby dopiero wkraczające na rynek pracy, które pragną łączyć zatrudnienie z edukacją i bardzo zależy im na elastycznych warunkach zatrudnienia, na przykład pracy w branżach sezonowych jedynie przez kilka miesięcy w ciągu roku.

Ponadto praca tymczasowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które z różnych powodów nie mogą pracować na pełen etat, choćby ze względu na obowiązki rodzinne. Warto jeszcze dodać, że pracownicy tymczasowi często mogą liczyć na konkurencyjne wynagrodzenie, bo pracodawcy potrzebują ich natychmiast i są w stanie zapłacić więcej.

Doświadczenie zdobywane u wielu pracodawców

Część pracowników tymczasowych to osoby, które nie podjęły jeszcze kluczowych decyzji dotyczących swojej przyszłości zawodowej. W ich przypadku praca tymczasowa może stanowić preludium do rozpoczęcia udanej kariery, ponieważ jako pracownicy tymczasowi zdobywają oni doświadczenia u wielu pracodawców. Praktyka pokazuje, że prędzej czy później znajdują branżę, która najbardziej ich satysfakcjonuje, a nierzadko łączą się na stałe z pracodawcą, do którego najpierw trafili przez agencję pracy tymczasowej.

Szeroki wachlarz poszukiwanych kompetencji

Dziś praca tymczasowa bardzo mylnie wciąż bywa kojarzona wyłącznie z pracą fizyczną, w dodatku słabo wynagradzaną. Taki obraz należy już do przeszłości. Współcześni pracownicy tymczasowi prezentują rozmaite kwalifikacje, doświadczenie i wykształcenie. Leasing pracowniczy jest bardzo popularny między innymi w branży IT, w której specjaliści mogą liczyć na niezwykle konkurencyjne wynagrodzenia.

Prawo do świadczeń pracowników tymczasowych

Warto zaznaczyć, że pracownicy tymczasowi przez cały czas pozostają pracownikami agencji. Współpraca może odbywać się na różnych zasadach, a w grę wchodzą umowy cywilnoprawne, jak również klasyczne umowy o pracę. Wiele w tej kwestii zależy od kwalifikacji, branży, ale również potrzeb i wymagań samego pracownika. Dzięki korzystnym umowom pracownikom tymczasowym przysługuje większość świadczeń, między innymi prawo do urlopu w liczbie dwóch dni w miesiącu.

Dodatkowe benefity dla pracowników tymczasowych

Wiele renomowanych agencji pracy tymczasowej, na przykład LeasingTeam, przyciąga kandydatów również dodatkowymi benefitami. Należą do nich prywatna opieka medyczna, atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe, jak również karta sportowa w Benefit Systems.

Praca tymczasowa z punktu widzenia części pracowników jest doskonałym rozwiązaniem ze względu na elastyczne warunki, a jednocześnie pod względem wynagrodzenia i pozostałych korzyści nie musi ustępować stałemu zatrudnieniu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%