Zamknij

Zamiatarki do sprzątania placów budowy - jak mogą pomóc w utrzymaniu czystości na placu budowy? Z jakich zamiatarek warto skorzystać

10.01, 15.11.2022 . Aktualizacja: 10.03, 15.11.2022
fot. partnera

Każdy kto odpowiadał kiedyś za plac budowy pewnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że utrzymanie tam należytej czystości nie należy do łatwych zadań. Jednak jeśli odpowiednio dobierze się wykorzystywany w takich miejscach sprzęt będzie można sobie to trudne zadanie nieco ułatwić. Na uwadze warto mieć urządzenia wykorzystywane w gospodarce komunalnej, które służą do utrzymywania czystości w miastach, na ulicach, placach czy w zakładach przemysłowych.

Tego typu sprzętem zajmuje się między innymi marka Tuchel Maschinenbau GmbH, która wprowadza na rynek wysokiej jakości zamiatarki, gotowe do podłączenia do ciągników czy w przypadku niedużych modeli pod czołową kosiarkę. To sprzęt, który właściwie dopasowany może sprawdzić się także na placu budowy. 

Marka Tuchel Maschinenbau GmbH i jej oferta 

Propozycje, które są przygotowywane przez markę Tuchel Maschinenbau GmbH to wysokiej klasy zamiatarki oraz inny sprzęt wykorzystywany w gospodarce komunalnej. W przypadku zamiatarek mamy do czynienia ze sprzętem wysokiej klasy przygotowanym w oparciu o doskonałe jakościowo części, które sprawią, że urządzenie będzie radziło sobie ze sprzątaniem różnych powierzchni, a także będzie się charakteryzowało wysoką jakością i odpornością na ewentualne uszkodzenia. 

Kiedy zamiatarka na placu budowy? 

Chcąc zadbać o sprzątanie placu budowy sięgać można po różne metody, które mogą to ułatwić. Jeśli w grę wchodzi zamiatarka, która będzie w takim miejscu wykorzystywana to na uwadze powinno się mieć to na jakiej powierzchni ma pracować. W grę wchodzą wyłącznie te sytuacje, gdy plac budowy został wykończony i ma utwardzony charakter. Dlatego w grę wchodzą wyłącznie zagospodarowane kostką brukową, betonem czy płytami chodnikowymi przestrzenie.

Jeśli na placu budowy nadal znajduje się podłoże ziemne to zamiatarka w takim miejscu nie pomoże. Natomiast to jaki sprzęt będzie się wybierać zależne jest od charakteru miejsca, w którym będą one wykorzystywane. W ofercie firmy Tuchel Maschinenbau GmbH znajduje się kilka interesujących modeli. 

Zamiatarka Profi Giant 

Na placach budowy o dużej przestrzeni dobrym wyborem będzie model Profi Gigant. To urządzenie, które ma 3,5 mera szerokości i szczotkę o średnicy 800 mm co sprawi, że nawet na dużej przestrzeni będzie sobie sprawnie radzić i sprzątanie przebiegnie szybko. Urządzenie wysokiej jakości, do tego również świetnie wykonany pojemnik na odpady. 

Zamiatarka Plus 590

Kolejna interesująca propozycja to zamiatarka Plus 590, która także będzie się sprawdzać na dużej przestrzeni, ma dużą szerokość a jednocześnie wykorzystywany tam system hydrauliczny sprawia, że urządzenie będzie sobie bardzo dobrze radziło z szybkim sprzątaniem, dlatego ten czynnik również warto mieć na uwadze wybierając zamiatarkę. 

Zamiatarka Kompakt 

W miejscu, gdzie nie ma dużych przestrzeni i do sprzątania jest plac budowy wokół niedużych budynków można wybrać zamiatarkę Kompakt, która nadaje się do przyczepienia w ciągniku komunalnym i nie ma dużych rozmiarów, radzi sobie na chodnikach, placach i ulicach. Świetny sprzęt, który będzie radził sobie z zanieczyszczeniami po budowie, wykonany z materiałów o wysokiej wytrzymałości. 

Zamiatarka Simplex

W miejscach, gdzie znajdują się trudne do dotarcia zakamarki dobrym wyborem będzie najmniejsza zamiatarka Simplex, która poradzi sobie ze sprzątaniem trudno dostępnych miejsc, ma dodatkowo pojemnik i pompę dostarczającą wodę a szczotka o średnicy 400 mm jest odpowiednia do sprzątania niedużych przestrzeni. Całość wykonana solidnie i gwarantująca trwałość sprawdzi się w wielu miejscach. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%