Zamknij

Leczenie niepłodności w Warszawie – jakie są możliwości?

11.39, 22.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11.40, 22.12.2022

Kiedy para starająca się o dziecko nie może zajść w ciążę przez okres 12 miesięcy lub dłużej, diagnozuje się wtedy niepłodność. Jak wskazują statystyki, w Polsce występuje ona u ok. 15-20% par. Niepłodność może mieć zarówno podłoże fizyczne, jak i psychiczne. Aby móc skutecznie leczyć niepłodność, najpierw trzeba ją zdiagnozować. Jakie możliwości leczenia w Warszawie oferuje ginekolog?

Ginekolog w Warszawie – jakie badania wykonuje?

Aby zdiagnozować niepłodność, ginekolog Warszawa Wola wykonuje szereg badań. Wśród nich można wymienić między innymi: badanie USG, pobranie wymazu z pochwy, badanie nasienia, badanie hormonów, badanie kariotypu, badanie laparoskopowe jajników i macicy. Po wykonaniu wszystkich badań lekarz może określić rodzaj niepłodności i zaproponować odpowiednie leczenie.

Leczenie niepłodności w Warszawie – jakie są możliwości?

Jeśli chodzi o Leczenie niepłodności w Warszawie, to istnieje kilka różnych możliwości. Istnieją metody leczenia zachowawczego, takie jak leki hormonalne, leczenie chirurgiczne oraz wspomaganie rozrodu. Leki hormonalne są stosowane w przypadku niepłodności spowodowanej niewydolnością jajników lub niedoborem hormonów. Leczenie chirurgiczne jest wykorzystywane w przypadku niepłodności spowodowanej zaburzeniami anatomicznymi, takimi jak zrosty jajników czy zwężenie jajowodów. Wreszcie, wspomaganie rozrodu jest stosowane w przypadku par, które nie są w stanie zajść w ciążę w sposób naturalny.

Wspomaganie rozrodu – jakie metody stosuje ginekolog w Warszawie?

Wspomaganie rozrodu w Warszawie obejmuje kilka różnych metod. Najczęściej stosowaną metodą jest inseminacja, czyli wprowadzenie spermy partnera lub dawcy do macicy kobiety. Innym sposobem jest zapłodnienie pozaustrojowe, czyli wprowadzenie do macicy embrionu po wcześniejszym zapłodnieniu zarodków w laboratorium. Jeśli te metody nie przynoszą efektów, ginekolog może zaproponować leczenie z wykorzystaniem jajeczek dawcy.

Podsumowanie

Niepłodność to poważny problem, z którym boryka się coraz więcej par. Aby skutecznie leczyć niepłodność, należy najpierw ją zdiagnozować. Ginekolog w Warszawie wykonuje szereg badań, które pozwalają określić rodzaj niepłodności. Leczenie niepłodności w Warszawie może obejmować leczenie zachowawcze, leczenie chirurgiczne, a także wspomaganie rozrodu. Wspomaganie rozrodu w Warszawie obejmuje kilka różnych metod, wśród których można wymienić między innymi inseminację, zapłodnienie pozaustrojowe oraz leczenie z wykorzystaniem jajeczek dawcy.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%