Zamknij
REKLAMA

Plotery laserowe - wybór między jedną a dwiema głowicami

10:55, 25.03.2020 | materiał partnera
Skomentuj
Plotery laserowe - wybór między jedną a dwiema głowicami - fot. partnera

Zdecydowanie atutem numer jeden związanym z korzystaniem z ploterów laserowych, jest dokładność wykonywanej pracy. Mierzona jest ona w milimetrach, co często okazuje się zupełnie niedostępnym osiągnięciem dla człowieka. Plotery laserowe CO2 pokazują jednak, że liczy się też coś innego - szybkość realizowanych zadań. A ta może być większa dzięki zastosowaniu ploterów z dwiema głowicami.

Wykorzystywanie ploterów CO2
W szeroko pojętym przemyśle urządzenia tego typu znajdują różnorodne zastosowanie. To sprzęty, z których korzysta się na przykład w drukarniach, firmach reklamowych, agencjach multimedialnych. Plotery umożliwiające grawerowanie doskonale sprawdzają się podczas tworzenia grawerunku na różnych materiałach, w tym szkle, drewnie, metalu, kamieniu, papierze, tekturze, tworzywach sztucznych. Dzięki miejsce dla ploterów CO2 znajdzie się w wielu branżach znajdujących dla nich różne formy działania, od grawerunków na upominkach i gadżetach reklamowych po tworzenie skomplikowanych i zaawansowanych wizualnie wzorów.

Podwójny blat roboczych
Podstawowe modele ploterów laserowych CO2 obejmują urządzenia z jednym blatem roboczym, a więc takie, na których jednocześnie tworzony jest pojedynczy projekt. Szybkość wytwarzania grawerunku za pomocą lasera wyznaczana jest poziomem skomplikowania wzoru. Im bardziej zaawansowany i im więcej ma szczegółów, tym dłużej trwa tworzenie projektu. Przyśpieszyć cały proces można dzięki nowoczesnemu ploterowi CO2 o podwójnym blacie roboczym. Dzięki temu prędkość wytwarzania jest tama sama, ale jednocześnie można grawerować dwa projekty - i to niekoniecznie te same.

Wyposażenie podwójnych ploterów
W kwestiach technicznych plotery z podwójnymi blatami i głowicami nie różnią się od tych pojedynczych dostępnych na https://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2 Oba wykorzystują specjalne tuby CO2, chłodzone są wodą, mają obniżane blaty robocze i szybkość wykrawania i grawerowania sięgającą do 1000 mm/s. Także zastosowane oprogramowanie graficzne umożliwia wykonywanie projektów w oparciu o podstawowe modele bez konieczności ich przekształcania na inne rozszerzenia obsługiwane przez urządzenie.
 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone