Zamknij
REKLAMA

Jakie są najpopularniejsze benefity pozapłacowe?

10:56, 14.05.2020 | materiały partnera

Coraz częstsza jest sytuacja, w której na wynagrodzenie pracownika składa się coś więcej niż sama pensja. Poza premiami uznaniowymi, bonusami finansowymi i tzw. „trzynastkami” firmy oferują szereg benefitów pozapłacowych. Jakich dodatków pracowniczych możemy spodziewać się na obecnym rynku pracy?

Najczęściej spotykanymi benefitami, który niejako stały się standardem, są karty sportowe oraz wejściówki do obiektów kulturalno-rozrywkowych. Pracodawca, zdając sobie z obciążenia, z jakim wiąże się praca biurowa, coraz częściej oferuje możliwość wejścia na basen czy siłownię, by aktywnie spędzić wolny czas. To - według pracodawców - doskonały substytut wynagrodzenia brutto netto, który niejako uzupełnia zarobki pracowników.

Kolejnym, równie powszechnym benefitem, jest prywatna opieka medyczna, spotykana w różnych wariantach. Różnice dotyczą głównie zakresu usług objętych opieką – od podstawowych wizyt u lekarza pierwszego kontaktu aż po konsultacje z ortopedą, dermatologiem czy okulistą. Firmy z zasobniejszym budżetem mogą dodatkowo objąć ochroną naszą najbliższą rodzinę – małżonka, dzieci oraz rodziców.

Jeżeli przedsiębiorstwo dysponuje kantyną lub stołówką, możemy się spodziewać dodatku w postaci bezpłatnego posiłku pracowniczego lub obiadu za symboliczną złotówkę. Co z firmami, które nie posiadają takiego zaplecza sanitarnego? W tej sytuacji organizowane są owocowe przekąski bądź też ekwiwalenty w postaci talonów żywieniowych lub bonów na zakupy spożywcze.

Wielu z nas na co dzień używa narzędzi służbowych – telefon, laptop, tablet czy samochód. Jeżeli flota sprzętu jest rozbudowana, pracodawca również skłania się ku powierzaniu tego typu mienia na użytek prywatny. Możliwość korzystania z auta firmowego poza godzinami pracy to kolejny z benefitów, który bardzo często pojawia się w przedsiębiorstwach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop