Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę wybierając maszynę do lodów?

08:09, 26.05.2020 | materiał partnera
Na co zwrócić uwagę wybierając maszynę do lodów? - fot. partnera

Orzeźwiający deser ma wielu zwolenników – nic więc dziwnego, że podczas lata przepyszne lody cieszą się taką popularnością. Jednak nie wystarczy byle automat średniej jakości, by przed Twoim lokalem ustawiała się kolejka. Odpowiednie schłodzenie składników i ich wymieszanie klasyczną drogą może być nie tylko problematyczne, ale też zabierać cenny czas – w co zatem warto zainwestować swoje środki, by łatwiejszym było prowadzenie stoiska z lodami?

Podstawowe zalety każdego automatu

Automaty do lodów amerykańskich i włoskich powinny być przede wszystkim pojemne. Optymalnym wyborem jest postawienie na automat mieszczący przynajmniej dwa smaki lodów i umożliwiający ich miksowanie. Każda z maszyn powinna też mieć też dwa zbiorniki mieszczące odpowiednio po około 13 litrów lodów.

Standardem każdej maszyny jest też system chłodzenia – wodny, powietrzny, lub wykorzystanie obu. Za chłodzenie powietrzem odpowiada dużej średnicy wentylator, chłodzenie wodne jest z kolei polecane do lokali, gdzie możliwe jest stałe przyłączenie wody. Innowacją jest chłodzenie powietrzno-wodne, które zachowuje cechy systemu powietrznego, aktywując chłodzenie wodne w przypadku większych obciążeń podczas lata.

Dodatkowe funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Maszyny do produkcji lodów – zarówno włoskich, jak i amerykańskich, mogą być też wyposażone w nowoczesne funkcje, takie jak, na przykład, tryb nocny. Po zakończeniu pracy utrzymuje on mieszankę w zbiorniku w określonej temperaturze, dzięki czemu jest ona świeża i gotowa do podania kolejnego dnia pracy.

Warto też sprawdzić, czy wybrana maszyna ma ułatwiające sprzątanie systemy mycia, które ułatwią dbanie o porządek w miejscu pracy w znacznie szybszym tempie. Ciekawą opcją jest też innowacyjna konstrukcja cylindrów ICETUBE, która pozwala na szybsze zamrożenie mieszanki przy jednoczesnym otrzymaniu lepszej konsystencji lodów.

Od jakości podzespołów zależy jej całkowita sprawność, dlatego warto się upewnić, że solidna i wytrzymała budowa wytrzyma nieustanną pracę nawet podczas najwyższych temperatur na zewnątrz. Niezbędne jest też zwrócenie uwagi na zabezpieczenia, które wykluczą popełnienie błędów i automatycznie wyłączą urządzenie w krytycznym momencie, chroniąc je przed awarią.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop