Zamknij
REKLAMA

Outsourcing IT - czym jest i czy opłaca się mojej firmie?

20:53, 26.06.2020 | materiał partnera
Skomentuj Outsourcing IT -czym jest i czy opłaca się mojej firmie? - fot. partnera

Outsourcing stał się obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem, chętnie wykorzystywanym w praktycznie wszystkich dziedzinach biznesu. Kiedy prowadzimy przedsiębiorstwo, często nie jesteśmy w stanie samodzielnie opanować wszystkich związanych z tym kwestii. Informatyka, PR, marketing, księgowość, reklama… gdybyśmy na starcie firmy mieli zatrudnić pracowników na wszystkie te stanowiska często nie byłoby nas na to stać. Dlatego zamiast od razu tworzyć stanowiska pracy, decydujemy się na zlecenie wykonywania pewnych usług dedykowanych w tej dziedzinie firmom zewnętrznym. Najpopularniejszy jest oczywiście outsourcing IT, więc to nim zajmiemy się w tym artykule. Czym tak naprawdę jest i czemu zapotrzebowanie na specjalistów wciąż nie słabnie?

Outsourcing IT -czyli?

Kiedy zaczniemy szukać czym jest outsourcing IT znajdziemy wiele definicji, jednak tak naprawdę wszystko sprowadza się jednego. Jest to zlecanie firmom zewnętrznym wykonanie specjalistycznych usług na rzecz naszego przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ zazwyczaj jest tańsze i efektywniejsze, niż zatrudnianie wykwalifikowanych specjalistów stacjonarnie. Szczególnie jeśli chodzi o początkujące firmy lub mikroprzedsiębiorstwa. Outsourcing IT to wspaniałe narzędzie do wzniesienia działalności na najwyższy poziom, niezależnie od branży i rozmiarów. To ogromna szansa na szybszy i pełniejszy rozwój.

Dlaczego warto?

Chyba nikogo nie zdziwi, że w obecnych czasach pełnych technologii i korzystania z internetu usługi informatyczne stały się jedną z najważniejszych kwestii każdej firmy. To od nich zależy cała organizacja pracy zatrudnionych osób, kontaktów z klientami czy przedstawianie oferty na stronach internetowych. Bez tego trudno jest wyobrazić sobie prowadzenie jakiejkolwiek firmy. Ogromną popularnością cieszy się outsourcing IT, bo coraz więcej przedsiębiorstw na świadomość jego zalet. Wybieramy konkretną firmę, a także interesujące nas usługi, których świadczenie możemy nieustannie nadzorować. Jest to ogromna redukcja kosztów, związanych z samą rekrutacją, zatrudnieniem pracownika, z także jego szkoleniem. Szacuje się, że korzysta z niego niemal połowa firm.

Jak wybrać solidnego partnera?

Decydując się na outsourcing IT, tak naprawdę wybieramy naszego partnera biznesowego, któremu musimy zaufać. Obsługa informatyczna wiąże się z przekazaniem dostępu do poufnych danych, technologii i realizacji kluczowych zadań. Może zakończyć się to zarówno świetlanym sukcesem, jak i ogromną porażką. Nie tak łatwo przekazać baz danych i informacji o klientach w obce ręce. Dlatego kluczową kwestią jest sprawdzenie naszego usługodawcy. Sprawdźmy doświadczenie, referencje, a także kwalifikacje pracujących tam ludzi. Niewątpliwym atutem będą pozytywne opinie klientów, a także zdobyte certyfikaty. Jeśli oferowana oferta spełnia nasze potrzeby, jest elastyczna, a firma ma znakomite referencje, warto wziąć ją pod uwagę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz