Zamknij
REKLAMA

Polisa turystyczna – na co możesz liczyć?

14:22, 26.02.2021 | materiał partnera
Polisa turystyczna - na co możesz liczyć? - fot. partnera

Epidemia trwa, a wyjazdy zagraniczne wciąż są obarczone ryzykiem. Z tego tekstu dowiesz się, co powinna gwarantować dobra polisa turystyczna, która uchroni Cię przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń.

Jaki będzie rok 2021?

Tego oczywiście jeszcze nikt nie wie, ale na podstawie poprzednich 12 miesięcy można próbować przewidzieć przyszłość, jaka nas czeka. Jeśli więc planujesz w roku 2021 zagraniczny wyjazd, zapoznaj się z tym, jak kwestia urlopowa wyglądała w poprzednim sezonie: https://www.rmf.fm/magazyn/news,32205,wakacje-2020-a-koronawirus-czy-bedzie-mozna-normalnie-wypoczywac.html.

Co oferuje polisa turystyczna?

Poniżej znajdziesz opis najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w Twojej polisie turystycznej:

koszty leczenia – jeśli podczas urlopu zachorujesz i będziesz potrzebować opieki medycznej, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia. Warto zauważyć, że polisa turystyczna oferuje możliwość leczenia w prywatnych placówkach, czego nie uświadczysz, wykupując np. kartę EKUZ.

OC – wakacje to czas rozprężenia i łatwo wtedy o niebezpieczne sytuacje. Jeśli będziesz sprawcą wypadku lub innego zdarzenia, w którym ucierpią osoby trzecie (fizycznie lub materialnie) ubezpieczyciel nie zostawi Cię bez pomocy. Towarzystwo pokryje koszty odszkodowań oraz pomoże Ci w uporaniu się z kwestiami formalnymi.

NNW – wypadki chodzą po ludziach i tak naprawdę nikt nie wie, co czeka na niego za rogiem. W sytuacji, gdy nieszczęśliwy wypadek spowoduje u Ciebie nagłe i znaczne pogorszenie stanu zdrowia, ubezpieczyciel pomoże Ci dojść do siebie. Otrzymasz środki finansowe na leczenie lub rehabilitację. Gdyby zdarzyło się tak, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku umrzesz, pieniądze trafią do Twoich najbliższych lub osób, które za życia upoważniłeś.

ochrona bagażu – wakacyjne zamieszanie sprzyja wszelkiego rodzaju kradzieżom lub zagubieniem bagażu. Jeśli spotka Cię tego typu przykra sytuacja, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty zakupów, których będziesz musiał dokonać, by przetrwać. Pamiętaj jednak, że zwrot pieniędzy jest uwarunkowany przedstawieniem rachunków za zakupy. W innym wypadku ubezpieczyciel może uchylić się od odpowiedzialności.
 

Wyjazd religijny? Sprawdź Polskie zabytki

Polska jako kraj z dużymi tradycjami katolickimi ma do zaoferowanie wiele zabytków sakralnych oraz miejsc uznawanych za święte: https://www.przewodnik-katolicki.pl/NEWS/2020/Poznaj-8-najpiekniejszych-zabytkow-sakralnych-w-Polsce i sprawdź, które obiekty warto odwiedzić podczas letniego urlopu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%