Zamknij
REKLAMA

Co jeść, żeby schudnąć? Podstawowe zasady zdrowego odżywiania

11:57, 23.04.2021 | materiał partnera
Co jeść, żeby schudnąć? Podstawowe zasady zdrowego odżywiania - fot. partnera

Nadwaga to powszechne zjawisko, które ma miejsce nie tylko w naszym kraju, ale także w innych regionach świata. Niezdrowy styl życia, brak aktywności fizycznej w połączeniu z przetworzoną żywnością to zwiększone prawdopodobieństwo otyłości. Co powinniśmy wiedzieć na temat zdrowego odżywiania, aby pozbyć się zbędnych kilogramów? Jakie zasady musimy znać, aby zredukować tkankę tłuszczową? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Pamiętaj o regularnym odżywianiu

Jeśli zależy nam na tym, aby zrzucić zbędne kilogramy, powinniśmy stosować się do kilku zasad, które są uniwersalne i skuteczne niezależnie od czynników genetycznych. Ogromne znaczenie ma regularne odżywianie się. Tylko w takim przypadku jesteśmy w stanie na bieżąco dostarczać organizmowi odpowiednią ilość energii, co wpłynie pozytywnie na nasz organizm, jednocześnie poprawi samopoczucie i koncentrację. Specjaliści z zakresu dietetyki zalecają, aby jadać około 5 posiłków dziennie. Zamiast konsumować 3 ogromne dania, daną wartość kaloryczną rozplanujmy na 5 potraw. Niestety nie każdy ma taką możliwość, ze względu na natłok obowiązków. Strzałem w dziesiątkę może okazać się dieta pudełkowa w Bydgoszczy od SuperMenu. Pracownicy dowiozą pyszne posiłki niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Dzięki temu nie musimy marnować czasu na zdrowe gotowanie - profesjonalni dietetycy zrobią to za nas. 

Zdecyduj się na produkty nieprzetworzone

Niezależnie od tego, jakie podejście wyznaje dietetyk, każdy z nich z całą pewnością stwierdzi, że należy unikać produktów przetworzonych. Na podstawie wielu badań wywnioskowano, że im wyższy jest stopień przetworzenia, tym gorzej dla naszego organizmu. Dlatego też jedzenie w proszku, fast foody czy słodycze nie powinny znajdować się w naszej kuchni, gdy chcemy zmniejszyć swoją wagę. Najkorzystniejsze dla nas są produkty bliskie naturze, które nie są przetworzone lub są przetworzone tylko w niewielkim stopniu. Kiedy decydujemy się na zakup artykułów spożywczych, należy wybierać te, których skład jest możliwie najkrótszy. Wówczas mamy pewność, że pożywienie jest zdrowe i nie wpłynie negatywnie na proces odchudzania. Decydując się na usługi cateringowe, mamy pewność, że kupowane przez nas potrawy składają się wyłącznie z produktów nieprzetworzonych. 

Starannie dobieraj produkty do potraw

Kiedy zdecydujemy się na przygotowanie posiłku na własną rękę, powinniśmy wcześniej odpowiednio dobierać produkty do naszych potraw. Przede wszystkim warto bazować na warzywach, które według wielu stanowią podstawę dla każdej diety. To właśnie one dostarczają nam wielu witamin i składników odżywczych, które w procesie odchudzania są tak pożądane. Jeśli chodzi o owoce - dwie porcje w zupełności wystarczą, bowiem są one źródłem cukrów prostych. Kolejną cenną wskazówką jest ograniczenie spożycie węglowodanów na korzyść tłuszczów. W sposób szczególny jest to zalecane osobom, które prowadzą głównie siedzący tryb życia, co wiąże się z tym, że aktywność fizyczna jest ograniczona. Jeśli już spożywamy węglowodany- wybierajmy te dobre. W tym celu warto zastanowić się nad spożywaniem produktów pełnoziarnistych, które są znacznie zdrowsze niż tradycyjne białe pieczywo. Nie musimy obawiać się tłuszczu nasyconego - jego odpowiednia ilość dobrze wpływa na proces odchudzania. Pomijajmy spożywanie słodkich napojów, podobnie postępujmy w przypadku słodyczy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%