Zamknij
REKLAMA

Parkingi podziemne w dużych miastach – sposób na rozładowanie ruchu

19:48, 26.04.2021 | materiał partnera
Parkingi podziemne w dużych miastach - sposób na rozładowanie ruchu - fot. partnera

Duże natężenie ruchu to jedno z największych wyzwań, przed jakim każdego dnia stają mieszkańcy dużych miast. Korki i problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania to codzienność kierowców. Nie bez powodu stawia się tu na budowę podziemnych parkingów.

Parkingi podziemne – jakie mają zalety?

Największą zaletą podziemnych parkingów w dużych miastach jest to, że pozwalają one zaoszczędzić kierowcom sporo cennego czasu. W Warszawie, Poznaniu oraz innych największych ośrodkach w Polsce kierowca potrzebuje średnio ok. 40 minut dziennie na znalezienie miejsca, gdzie mógłby zostawić samochód. Nierzadko kończy się to parkowaniem tam, gdzie nie jest to dozwolone. Dzięki parkingom podziemnym nie trzeba tracić czasu – miejsce można zarezerwować wcześniej online za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie wybranego usługodawcy. Przykładowo w Poznaniu parking podziemny w samym centrum, bo  pod placem Wolności, obsługuje firma Interparking Polska udostępniająca klientom opcję rezerwacji przez internet.

Oprócz tego warto również przypomnieć, że podziemne parkingi nie ingerują w miejski krajobraz, co daje dużą swobodę w zagospodarowywaniu przestrzeni. W omawianym kontekście nie sposób także pominąć aspektu ekologicznego. Im więcej aut jest zostawianych na podziemnych parkingach, w tym mniejszym stopniu spaliny zanieczyszczają powietrze. Smog to kolejne utrudnienie, z jakim muszą się mierzyć osoby mieszkające w największych polskich miastach.

Parking podziemny – jak wybrać najlepszy?

O atrakcyjności konkretnego parkingu podziemnego decyduje parę istotnych przesłanek. Są to przede wszystkim lokalizacja oraz stawki za parkowanie. Oprócz tego należy również sprawdzić, jaką ilość miejsc postojowych proponują poszczególne firmy i jak przedstawia się kwestia zabezpieczeń parkingu. Dla wielu osób ważne są informacje dotyczące możliwości wykupienia abonamentu. Warto zestawić co najmniej kilka ofert różnych firm obsługujących parkingi podziemne pod kątem zawartości i ceny.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%