Zamknij
REKLAMA

Kredyt hipoteczny dla singla – czy łatwo go dostać?

10:07, 21.05.2021 | materiał partnera
Kredyt hipoteczny dla singla - czy łatwo go dostać? - fot. partnera

Kredyty hipoteczne często kojarzą się z ofertą dla małżeństw, które zaczynają wspólne życie. Jednak o taki kredyt można starać się również samodzielnie. Jakie należy spełnić warunki, aby otrzymać kredyt hipoteczny dla singla?

  1. Kredyt hipoteczny dla singla – co warto o nim wiedzieć?
  2. Jaką zdolność kredytową powinien mieć singiel starający się o kredyt?
  3. Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

Nie tylko osoby pozostające w związkach małżeńskich mogą starać się o kredyt hipoteczny. Nie ma problemu, aby o taki kredyt starać się samodzielnie. Jednak warunki oferowane przez bank mogą różnić się od tych, oferowanych małżeństwom. O czym warto pamiętać, starając się o kredyt hipoteczny dla singla?

 

Kredyt hipoteczny dla singla – co warto o nim wiedzieć?

Choć bardzo często słyszy się o kredytach hipotecznych dla małżeństw, również osoby nie pozostające w związkach małżeńskich mogą starać się o taki kredyt. Może się jednak okazać że otrzymanie takiego kredytu będzie się wiązało inną procedurą niż w przypadku kredytów dla małżeństw. Czym się charakteryzuje kredyt hipoteczny dla singla? Konieczne może być spełnienie wielu warunków, które narzuca konkretny bank. Wszystko dlatego, że udzielenie kredytu jednej osobie jest bardziej ryzykowne niż w sytuacji, gdy o kredyt starają się dwie osoby. W tym drugim przypadku, nawet gdy jeden z małżonków będzie miał problemy finansowe, raty kredytu może spłacać druga osoba. Jeśli singiel straci pracę, może stać się niewypłacalny, co będzie kłopotem dla banku. Dlatego udzielenie kredytu małżeństwu wiąże się z mniejszym ryzykiem dla banku. Znaczenie może też mieć wiek i miejsce zamieszkania singla. Osoba w młodym wieku, mieszkająca w dużym mieście, ma większą szansę na kredyt, ponieważ nawet w przypadku utraty pracy, może ją szybko znaleźć. Więcej o kredytach hipotecznych przeczytasz na stronie https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

 

Jaką zdolność kredytową powinien mieć singiel starający się o kredyt?

Zdolność kredytowa uzależniona jest od kilku czynników. Bardzo istotne jest zajmowane stanowisko oraz forma zatrudnienia. Umowa o pracę na czas nieokreślony to dużo większe szanse na kredyt niż praca na umowę cywilnoprawną. Daje to bowiem większą szansę, że dana osoba będzie miała dochód. Istotna jest oczywiście wysokość zarobków i zobowiązania finansowe, które aktualnie posiada osoba starająca się o kredyt. Jeśli posiadasz pożyczki, karty kredytowe, czy inne zobowiązania finansowe, możesz dostać kredyt na mniej korzystnych warunkach lub nie otrzymać go w ogóle. O kredycie można też zapomnieć w przypadku złej historii w BIK. Nie bez znaczenia jest też miejsce zamieszkania, ponieważ osoby mieszkające w dużych miastach mają większe szanse na otrzymanie kredytu na mieszkanie. 

 

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

Wiele osób zastanawia się, czym różni się kredyt hipoteczny od pożyczki hipotecznej. Tak naprawdę, są to podobne produkty, które różnią się główne przeznaczeniem oraz kosztami. Kredyt hipoteczny musisz przeznaczyć na cel mieszkaniowy. Może to być budowa lub zakup domu czy też mieszkania. Możliwe jest też przeznaczenie kredytu na wykończenie nieruchomości zakupionej na rynku pierwotnym, adaptację na cele mieszkaniowe, modernizację lub rozbudowę. Z kolei pożyczka hipoteczna może zostać przeznaczona na dowolny cel. Jest ona droższa od kredytu hipotecznego, ale tańsza od gotówkowego. Podobnie jak kredyt hipoteczny, jest ona zabezpieczona hipoteką na nieruchomości. Oba rodzaje kredytów możesz zaciągnąć na dużą kwotę z długim okresem spłaty.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%