Zamknij
REKLAMA

Ile zarabia inspektor w Bydgoszczy i na czym polega jego praca?

10:29, 25.08.2021 | materiał partnera
fot. partnera

Co robi inspektor w urzędzie i jakie są zarobki pracownika na tym stanowisku w Bydgoszczy? Czy praca inspektora wiąże się z dużą odpowiedzialnością? Sprawdzamy, czym dokładnie zajmuje się osoba pracująca w tej profesji, a także kto może zostać inspektorem i jakie wymagania musi spełnić.

 

Zarobki inspektora w urzędzie miasta Bydgoszcz

Wśród pojawiających się ofert pracy: inspektor w Bydgoszczy co jakiś czas można znaleźć informację o wakacie w urzędzie miasta. Chętnych na to stanowisko nie brakuje. Zaletą pracy w administracji jest stabilność zatrudnienia, w niektórych przypadkach oferuje się także możliwość rozwoju zawodowego oraz otrzymywania pożyczek na preferencyjnych warunkach. Czy pensja również jest satysfakcjonująca? Ile zarabia inspektor w urzędzie miasta Bydgoszcz? 

Według danych opublikowanych przez serwis Wynagrodzenia.pl mediana zarobków początkujących inspektorów pracujących w administracji państwowej to 3800 zł brutto. Posiadający doświadczenie inspektor w urzędzie zarabia przeciętnie 4180 zł brutto, z kolei osoba będąca starszym specjalistą na tym stanowisku - 4430 zł brutto. 

Bydgoski urząd miasta podał do publicznej informacji, ile wynoszą pensje pracowników. Z Kujawsko-Pomorskiej Listy Płac wynika, że zarobki w pracy inspektora w Bydgoszczy w 2018 roku wynosiły 4400 zł brutto, zaś podinspektorzy otrzymywali wynagrodzenie wynoszące 3699 zł brutto miesięcznie.

Czym zajmuje się inspektor?

Inspektor w administracji publicznej to odpowiedzialny zawód. Dzięki niemu urząd funkcjonuje w prawidłowy sposób. Jest to pracownik etatowy, który na co dzień wykonuje swoje obowiązki przy komputerze, a także obsługuje urządzenia biurowe. Ma on częsty kontakt z innymi osobami - urzędnikami oraz interesantami. 

Zakres obowiązków inspektora w urzędzie miasta zależny jest od wydziału, w którym jest zatrudniony. Przykładowo: osoba pracująca na stanowisku ds. zamówień publicznych obsługuje zamówienia, prowadzi szkolenia pozostałych pracowników, nadzoruje przebieg procedur, przygotowuje postępowania o udzielenie zamówień publicznych, prowadzi ich bieżący rejestr oraz wykonuje prace związane z przygotowywaniem dokumentacji i projektów zarządzeń dotyczących zamówień publicznych.

W urzędzie mogą pracować także innego rodzaju inspektorzy, których zatrudnia się w różnych wydziałach, m.in. w:

  • Wydziale Organizacyjno-Administracyjnym,
  • Wydziale Skarbu,
  • Wydziale Finansowym,
  • Wydziale Rozwoju Społecznego,
  • Wydziale Budżetu Miasta,
  • Wydziale Spraw Obywatelskich,
  • Wydziale Gospodarki Mieniem.

Każdy z nich wykonuje zadania związane z pracą swojej jednostki i nadzoruje jej funkcjonowanie. Inspektor powinien także dbać o przestrzeganie przepisów i odpowiednie prowadzenie dokumentacji, przygotowywanie akt przekazywanych do archiwum oraz ochronę danych osobowych, z którymi ma styczność.

Kto może zostać inspektorem w urzędzie?

Żeby zostać inspektorem w urzędzie miasta, należy spełnić szereg wymagań. Nieodzowne jest posiadanie polskiego obywatelstwa oraz pełnej zdolności do czynności prawnych, a także pełnych praw publicznych. Do pracy inspektora wymagane jest wyższe wykształcenie oraz dobry stan zdrowia. Kandydat nie powinien być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie umyślnego przestępstwa skarbowego lub przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego. 

Większość urzędów wymaga także kilkuletniego stażu pracy, a dodatkową zaletą będzie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku. Zdecydowanym atutem kandydatów jest również posiadanie wiedzy z zakresu przepisów dotyczących administracji publicznej. 

Dobrego inspektora w urzędzie charakteryzuje komunikatywność oraz doskonała organizacja pracy, kreatywność i umiejętność pracy w zespole. Powinien on odznaczać się nieposzlakowaną opinią. 

Choć praca na tym stanowisku wiąże się z dużą odpowiedzialnością, jest ona uznawana za interesującą i przynosi zatrudnionym satysfakcję.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%