Zamknij
REKLAMA

Oryginalne książki nie tylko dla najmłodszych

18:21, 30.08.2021 | materiał partnera
fot. partnera

Ciekawe książki w świecie krasnali

Wielokrotnie mamy do czynienia z różnymi rankingami odnośnie co warto zobaczyć, obejrzeć czy przeczytać. Jak odnaleźć się w tym zestawieniu ciekawych książek? Co przeczytamy z zapartym tchem i z ogromną przyjemnością? Każdy czytelnik ma swoje ulubione gatunki książek. Może to być bardzo popularny kryminał, powieści podróżnicze czy fantasy lub inne lektury. Od czasu do czasu spotkamy także książki, które są po prostu zestawem opowiadań. Kiedy dodamy do tego tło historyczne i interesującą lokalizacją to otrzymamy oryginalny przewodnik po danym miejscu. Na koniec wystarczy już jedynie dołożyć bohaterów, których znamy od najmłodszych lat otrzymamy lekką lekturę dla każdego. 

 

Krasnale we Wrocławiu

Pierwszą z książek, którą warto przeczytać to Tom I z serii "Opowiadania nie tylko wrocławskie" o wiele brzmiącym tytule "Czy krasnoludki żyją w lesie?". Historia opowiedziana jest w stylu gawędy co sprawia, że zawarte 22 opowiadania czyta się bardzo przyjemnie.  Dodatkowo autor zadbał o młodszych czytelników dokładając kilkadziesiąt przepięknych ilustracji. O czym jest ta książka? Głównym bohaterem opowiadań jest pewien sympatyczny acz nieco niezdarny krasnoludek, który jest świadkiem a nierzadko prowodyrem różnych sytuacji. W książce znajdziemy na przykład historię upadku pewnej wieży, zmagania krasnali ze smokiem czy duchami rycerzy. Od pierwszej do ostatniej strony śledzimy niezwykłe przygody sympatycznych istotek na przestrzeni wieków. 

Wrocławskie skrzaty

Tom II czyli "W świecie skrzatów" to swoista kontynuacja powieści, która skupia się na przedstawieniu niecnych czynów istot, które są przeciwieństwem krasnali czyli skrzatów. Książka utrzymana jest w tej samej konwencji co część pierwsza, więc i tutaj znajdziemy ponad 20 ilustrowanych opowiadań. Mamy sporo różnych historii, w które zamieszane były skrzaty, a które od czasu do czasu miały swój tragiczny finał. Z jednej strony dowiemy się o dosyć kiepsko pachnącym problemie miasta z drugiej strony mamy do czynienia z ludzkimi osądami i stereotypami przy okazji opowiadania o czarownicach. Jest to kolejna książka, w której autor zabiera czytelnika w podróż przez dzieje miasta. 

 

Dalsze losy

Jeżeli po przeczytaniu książek będziecie odczuwać dalszy głód przygód z krasnoludkami i skrzatami w roli głównej to nie pozostaje chyba nic innego jak zaprosić Was do Wrocławia przemierzyć szlak tych intrygujących istotek. Oba aktualnie wydane tomy to najlepsze książki aby zapoznać się z samym miastem jak oraz krasnoludkami i skrzatami. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%