Zamknij

Drony ze średniej półki dla każdego

08:52, 06.11.2021 | .
fot. partnera

Loty dronami są coraz bardziej popularne. To rozrywka dostarczająca niemałych emocji. Ci, którzy mają już pierwsze doświadczenia z dronami za sobą, powinni sięgnąć po lepszy sprzęt o wyższych parametrach. Dzięki temu uda się nagrywać jeszcze lepsze filmy i robić jeszcze lepsze zdjęcia. Jaki dron ze średniej półki wybrać? Czy na pewno od razu trzeba decydować się na jego zakup, czy można postawić na inne rozwiązanie?

Jaki dron można polecić tym, którzy nie chcą wydać więcej niż 4 tysiące złotych?

Do dronów, które kupić można za mniej niż 4 tysiące złotych, zalicza się Dron DJI Mavic Air 2S. Decydując się na niego, trzeba jednak być świadomym tego, że podana cena dotyczy samego urządzenia. Aby możliwe było nagrywanie filmów w trakcie lotu, zaopatrzyć trzeba się w specjalny kontroler i akcesoria. Ile trzeba zapłacić za taki zestaw? Niecałe 6 tysięcy złotych. Jedni powiedzą, że dużo, inni zaznaczają, że cena nie jest wygórowana, jeśli pod uwagę weźmie się jakość urządzenia.

Jakie zalety ma dron DJI Mavic Air 2S?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jest to dron, który polecić można już półprofesjonalistom. Producent wyposażył go w kamerę, dzięki której można nagrywać filmy w jakości 4K. Liczba klatek przypadających na sekundę to aż 60. Dostępny jest także tryb Ultra HD HDR, w przypadku którego na sekundę przypada 30 klatek. Niewątpliwym atutem tego urządzenia jest to, że filmy, których jakość nie rozczarowuje, można nagrywać nawet wtedy, kiedy oświetlenie jest naprawdę słabe. Wszystko dzięki funkcji HyperLight. Jeśli chodzi o długość lotu, to wynosi ona aż 34 minuty.

Komu polecić można dron DJI Mavic Air 2S?

Jak wspomnieliśmy, jest to urządzenie odpowiednie dla tych, którzy pierwsze kroki z dronami mają już za sobą. Urządzenie wyposażone jest w prostą w obsłudze aplikację, dzięki której lot można zaplanować jeszcze zanim wyślemy maszynę w powietrze. Z całą pewnością polecić można go wszystkich miłośnikom fotografii. Umożliwia on bowiem na zapisywanie zdjęć nie tylko w standardowych, popularnych formatach, ale również w formacie RAW, który doskonale znany jest wszystkim zajmującym się obróbką zdjęć. Pozwala on na wprowadzanie zdecydowanie większych zmian, co pozwala uzyskać idealne zdjęcia. Dron DJI Mavic Air 2S ma naprawdę niewielkie rozmiary. Dzięki temu jest odpowiedni dla wszystkich szukających urządzenia idealne na wakacyjne wojaże. Bez trudu można go spakować do torby podróżnej.

Czy drony można wynająć?

Wiele osób nie jest zdecydowanych od razu na zakup drona. Często kryje się za tym niechęć do wydania niemałej przecież sumy pieniędzy. Doskonałą alternatywą w takich przypadkach jest wynajęcie urządzenia. To dobry wybór również wtedy, kiedy chcemy sprawdzić, czy dany dron naprawdę nam odpowiada. Może przecież okazać się, że nie spełnia on w stu procentach naszych oczekiwań.

Drony zobaczyć można na niebie coraz częściej. Szeroki wybór sprawia, że każdy bez trudu znajdzie model odpowiedni dla siebie zarówno pod kątem możliwości, jakie daje, jak i ceny. Za niecałe 4 tysiące złotych można dziś kupić dron naprawdę bardzo dobrej jakości.

Chcesz latać jeszcze lepiej? Zapisz się na kurs obsługi drona, po którego ukończeniu otrzymasz świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Więcej informacji o takim szkoleniu znajdziesz na https://ironsky.pl/szkolenia-uavo/bvlos/.

Masz pytania? Napisz maila: [email protected], zadzwoń do instruktorów IRONSKY (instruktor Kuba 663 944 151, instruktor Darek 519 410 610) lub skontaktuj się z Centrum Szkoleniowym IRONSKY za pośrednictwem mediów społecznościowych: https://www.facebook.com/ironskypl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%