Zamknij

Stojaki rowerowe i ich rodzaje

00:08, 26.07.2022 . Aktualizacja: 00:10, 26.07.2022
fot. partnera fot. partnera

Jazda na rowerze ma wielu zwolenników i trudno się temu dziwić. To świetna forma aktywności fizycznej i praktyczny sposób na poruszanie się po mieście. W mieście do parkowania rowerów służą specjalne stojaki rowerowe. Co warto na ich temat wiedzieć? Czym się charakteryzują? Jakie ich rodzaje można wyróżnić?

Stojaki rowerowe a materiał wykonania

Nie da się ukryć, że kluczowe znaczenie ma materiał, z którego stojaki rowerowe są wykonane. Od lat największą popularnością na rynku cieszą się stojaki stalowe, które są odporne na działanie takich czynników pogodowych jak wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe czy znaczne wahania temperatur. Doskonale sprawdza się tutaj zarówno stal nierdzewna, jak i stal czarna. To materiały wytrzymałe, praktyczne i żywotne. Czego chcieć więcej? Oczywiście są także stojaki rowerowe wykonywane z innych materiałów, ale spotkać się z nimi można raczej rzadko.

Czym różnią się od siebie poszczególne modele stojaków rowerowych?

Stojaki rowerowe stały się nieodłącznym elementem infrastruktury miejskiej. W końcu coraz więcej osób na co dzień porusza się na rowerach. Ma to wiele zalet z punktu widzenia zdrowia czy ekologii, ale nie da się ukryć, że właściciele jednośladów także potrzebują miejsc do parkowania. Rozwiązaniem są tutaj właśnie stojaki na rowery. 

Stojaki rowerowe różnią się jednak nie tylko materiałem wykonania, ale i sposobem ustawiania czy ilością miejsc na rowery, które oferują. Największą popularnością cieszą się chyba modele szeregowe. Dzięki nim obok siebie zaparkować może w sposób równoległy kilka pojazdów. Oczywiście stojaki te różnić się mogą wielkością. Największe oferują nawet kilkanaście miejsc dla jednośladów. 

Na tym oczywiście nie koniec. Stojaki na rowery nie muszą być szeregowe. Wyróżnia się m.in. stojaki pojedyncze w formie litery U czy stojaki o niekonwencjonalnych kształtach. Są one jednak rzadziej spotykane. Wynika to z ich mniejszej użyteczności i praktyczności. W przestrzeni miejskiej nie sprawdzają się one zbyt dobrze. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%