Zamknij

Montaż krzesełek dźwigowych w domach osób niepełnosprawnych

11:53, 28.10.2019 materiał partnera Aktualizacja: 11:57, 28.10.2019
Skomentuj Montaż krzesełek dźwigowych w domach osób niepełnosprawnych - fot. partnera Montaż krzesełek dźwigowych w domach osób niepełnosprawnych - fot. partnera

Bariery w poruszaniu się osób niepełnosprawnych, na wózkach inwalidzkich lub mających problemy z chodzeniem, są najbardziej widoczne w przypadku pokonywania schodów. Rozwiązaniem są albo windy, albo specjalne krzesełka dźwigowe. Te ostatnie montuje się najczęściej w kondygnacyjnych domach, ponieważ zajmują niewiele miejsca, są ciche, praktyczne, bezpieczne i łatwe w obsłudze.

Prostota użytkowania

Obsługa krzesełka polega na zajęciu miejsca oraz przesunięcia intuicyjnej dźwigni w kierunku dołu lub góry schodów. Dzięki antypoślizgowym podnóżkom praz wygodnym i miękkim podłokietnikom cały proces jest w pełni bezpieczny i nie grozi przypadkowym zsunięciem się lub zachwianiem. Krzesła dźwigowe posiadają również mechanizm obrotowy, który umożliwia ich przesunięcie w spectrum 90%, co znacznie upraszcza proces schodzenia i wchodzenia.

Uniwersalny montaż

Ponieważ krzesełka dźwigowe dostępne na przykład w ofercie http://www.komponentylift.pl/produkty/krzeselka-dzwigowe mają służyć przede wszystkim osobom niepełnosprawnym w ich domach, projektowane są z myślą o uniwersalnym montażu. W praktyce oznacza to, że krzesełka mogą pokonać jeden lub dwa biegi schodów bez konieczności zsiadania z nich. Mogą być również zamontowane po obu stronach schodów, czyli przy poręczy lub naprzeciwko, w zależności od wygody korzystających z nich osób. Prosty panel sterowania umieszczany na stacji dolnej i górnej pozwala na szybkie i bezproblemowe przywołanie krzesełka na wymaganą kondygnację.

Szerokie zastosowanie

Oprócz naturalnego użytku domowego, gdzie trudno zamontować windę, krzesełka dźwigowe doskonale sprawdzą się we wszelkiego typu miejscach, w których przebywają osoby niepełnosprawne lub z trudnościami w poruszaniu się. Będą to więc zarówno szpitale, przychodnie czy apteki ze schodami, ale również urzędy, poczty, banki a nawet szkoły. Krzesełka coraz częściej można spotkać też galeriach, centrach handlowych, teatrach, kinach oraz w budynkach o małych powierzchniach, gdzie montaż osobnej windy transportowej jest niemożliwy architektonicznie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%