Zamknij
REKLAMA

W co wyposażyć plac zabaw dla dziecka?

21:36, 24.11.2019 | E.S
Skomentuj
W co wyposażyć plac zabaw dla dziecka? - fot. partnera

Dobra pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a dobrze dobrane zabawki do aktywności ruchowej, która sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia. Funkcjonalnie zaprojektowany plac zabaw powinien być zatem dla dziecka miejscem do rozrywki, ale także zachęcać je do ruchu. Czego nie powinno w nim zabraknąć?

Zabawki rozwijające wyobraźnię i kreatywność

Rozrywka na placu zabaw może być zajęciem równie rozwijającym, co układanie klocków czy rysowanie. W roli stymulatora wyobraźni najlepiej sprawdzają się domki ogrodowe, najlepiej te imitujące sklep czy kuchnię. Mogą znaleźć się w nich również bardziej mobilne zabawki, stanowiące element wyposażenia. Różnorodność tego typu konstrukcji sprawia, że można bez trudu dobrać je konkretnie dla chłopca lub dla dziewczynki, bądź też postawić na uniwersalność. Najważniejszym kryterium wyboru powinno być jednak bezpieczeństwo, dlatego należy sprawdzić przede wszystkim kategorię wiekową domku oraz materiały, z jakiego został on wykonany. Domki można zbudować lub doposażyć także w liczydła, przekładanki czy tablice kredowe do rysowania.

Zabawki zachęcające do aktywności ruchowej

Funkcjonalny plac zabaw nie będzie spełniał swojej roli bez odpowiedniego wyposażenia, zachęcającego do aktywności ruchowej. W tym celu najlepiej sprawdzi się czworobok liniowy, drabinka pionowa i pozioma, ścianka wspinaczkowa czy też wszelkie inne elementy tak zwanej ścieżki zdrowia. Wszystkie obiekty tego typu należy dopasować do placu zabaw pod kątem wieku, aby gwarantowały użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Doskonałym połączeniem ruchu i zabawy będzie z kolei bujak drewniany dla dzieci, czyli swego rodzaju huśtawka na sprężynie, dostępna w wielu ciekawych wariantach konstrukcyjnych. Bujaki to dobre rozwiązanie dla maluchów w każdym wieku - są bezpieczne, rozwijają mięśnie i stymulują zmysły, a dodatkowo urozmaicają plac zabaw pięknymi kolorami.

Bogato i bezpiecznie wyposażony plac zabaw to doskonałe miejsce do rozwijania siły mięśni, koordynacji, a także wyobraźni. Przy doborze jego elementów warto wziąć zatem pod uwagę zarówno przedmioty przeznaczone do aktywności ruchowej, jak i te do kreatywnej zabawy.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone