Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać nowoczesne krzesła do jadalni?

20:59, 26.01.2020 | materiał partnera
Skomentuj
Jak wybrać nowoczesne krzesła do jadalni? - fot. partnera

Moment urządzania domowej jadalni jest szczególnie ważny: to właśnie wtedy decydujemy o tym, jaką formę i styl będzie miało wnętrze, w którym prawdopodobnie będziemy spędzać najwięcej czasu z rodziną. Czy stół powinien być duży, czy mały? Czy wybrane krzesła do jadalni bardziej w stylu rustykalnym, czy nowoczesnym?

Różne pomysły na praktyczne krzesła do jadalni

Urządzenie domowej jadalni najlepiej zacząć od decyzji o tym, w jakim stylu będzie ona zaprojektowana. To właśnie od niego będzie zależało, czy wybrane do jadalni meble, stół i krzesła będą ze sobą spójne, czy może całość nie będzie ze sobą współgrała i tym samym zaburzy spokój i harmonię domowej atmosfery choćby w czasie jedzenia. Dopasowanie całości do jednej aranżacyjnej stylistyki jest tutaj bardzo istotne.

Styl nowoczesny: to minimalizm w funkcjonalnej, ale jednocześnie pięknej prostocie. W tym przypadku krzesła do jadalni wybieramy zgodnie z charakterem wnętrza, czyli nowocześnie, bez zbędnej udziwnień i nadmiaru dekoracji. Dobrym pomysłem mogą być krzesła tapicerowane, z klasycznym oparciem utrzymanym w jednym kolorze. W dobrym tonie są tutaj pikowania, gładkie brzegi, lekko zaokrąglone podłokietniki, lub nawet całkowity ich brak. Przykłady takich krzeseł znaleźć można np. w sklepie https://meble-lusso24.pl/meble-do-jadalni/krzesla  W wielkich miastach wśród krzeseł nowoczesnych dominują ostatnio modele z nogami zwężającymi się ku dołowi. Takie nogi dodają krzesłom odrobiny "ostrego", zdecydowanego wyrazu.

Styl rustykalny: to nawiązanie do charakteru epok minionych, szczególnie widocznych w domach i dworkach wiejskich. W zależności od wyboru, w podobnym tonie kupujemy krzesła i stół (motywy są tu często drewniane, bez heblowania, maksymalnie naturalne). Do tego odpowiednie dekoracje wnętrza, kolory ścian i całość będzie się prezentowała idealnie.

Styl industrialny: to jadalnia szukająca inspiracji wnętrzarskich w gustach fabrycznych i przemysłowych. Tutaj krzesła mogą być czystą konstrukcją, z niezabudowanymi oparciami, bez tapicerki, ale za to z nutą iście architektonicznych klimatów. Minusem takich krzeseł może być mniejsza wygoda, wiec warto ten wybór przemyśleć kilka razy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone