Zamknij

Pięć prostych praktyk ułatwiających przeprowadzkę

21:56, 21.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Pięć prosty praktyk ułatwiających przeprowadzkę - fot. partnera

Już wiesz, że zaraz się przeprowadzasz. Na szczęście wraz z bliskimi nie posiadacie wielu przedmiotów, na pewno szybko wszystko przetransportujecie. Owszem macie także meble, ale zamówiliście firmę przeprowadzkową i szybko się z tym uporają. Nic bardziej błędnego. Z całkowitą pewnością macie masę przedmiotów, i jeszcze nie macie świadomości tego jak wiele. W takim razie co począć żeby przeprowadzka przeszła prosto, efektywnie i niedrogo  - podpowiada nam właściciel Tiptoptrans.pl - Michał Żukiewicz.

1. Pozbądź się rzeczy zbędnych – których nie planujesz zabierać ze sobą

Na wstępie rozpocznij od porządków. Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, im mniej bierzesz do przewiezienia, tym mniej czasu to zajmie, pozwoli także na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

2. Spakuj wszystkie drobiazgi do kartonów i zabezpiecz je przed uszkodzeniami

Kiedy wiesz już, co potrzebujesz zabrać najlepiej będzie wyposażyć się w pudła kartonowe, folię bąbelkową, folię stretch, taśmę klejącą do pakowania paczek oraz stare szmatki Pamiętaj, że pudełka nie mogą być za duże. Potrafimy je wypełnić po brzegi swymi rzeczami jednak pamiętajmy o tym, że trzeba je będzie jeszcze przenosić. Najlepiej, gdy załadowane pudło będzie ważyło od 25 do 30 kg. Stare szmatki i folia bąbelkowa ułatwią nam uchronić małe elementy wyposażenia domu jak szkło, czy porcelanę. A folia strecz oraz taśma będą służyły do zabezpieczenia kartonów. mebli i sprzętu AGD. Jeśli przenosimy meble folia typu stretch przyda się do ich opakowania. W ten sposób ochronimy je przed niepotrzebnymi zadrapaniami, czy niewielkimi uszkodzeniami. Bezwzględnie pamiętajmy o tym, żeby wszystko, co znajduje się w szafach i komodach zostało z nich wyjęte.

3. Nadaj kartonom numery i przypisz je do konkretnych pomieszczeń

Pakując rzeczy do kartonów pamiętajmy, aby nie mieszać np. ubrań ze akcesoriami kuchannymi Dobra organizacja pomoże nam się szybciej odnaleźć w następnym mieszkaniu. Świetnym rozwiązaniem jest ponumerować oraz podpisać kartony w taki sposób, żeby wiedzieć później od razu, do jakiego miejsca w lokalu je zanieść np. kartony od 1 do 5 wędrują do sypialni natomiast od 6 do 8 idą do salonu. Oczywiście nie zapomnijmy na kartonie wyraźnie napisać uwaga szkło”. Pozwala to firmie odpowiadającej za przeprowadzkę lepiej zabezpieczyć nasze rzeczy.

4. Firmie przeprowadzkowej płacisz za czas – lepiej zorganizowana przeprowadzka jest tańsza

Wszystko powinno być uprzednio zrobione, gdy nadejdzie dzień przeprowadzki. Nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że często płacimy firmie za czas, który nam poświęca także im lepiej się do tego przygotujemy tym będzie taniej dla nas.

5. Spakuj „pudło przetrwania”

Pierwszy dzień w nowym domu może być trudny. Pomimo najlepszej organizacji ciężko będzie nam znaleźć niektóre potrzebne nam przedmioty. Z tego względu dobrze jest przygotować “pudło przetrwania”. Zapakujmy tam te rzeczy, które uznamy, że będą nam potrzebne na samym wstępie. W takim pudle mogą się znaleźć talerze, kilka talerzy, oraz kubków, pasta do zębów i szczoteczki oraz ubrania na zmianę.


Każda przeprowadzka jest inna, jednak w przypadku mieszkań występuje pewne stałe elementy - jak te opisane powyżej. Stosując się do powyższych punktów możemy zaoszczędzić czas i pieniądze.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone