Zamknij

Liczne powody do picia wody

08:36, 12.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Bylibyśmy znacznie zdrowsi, a i bardziej urodziwi, gdybyśmy zmienili swoje nawyki dotyczące przyswajania płynów. Zmiana musiałaby polegać na tym, że do gaszenia pragnienia służyłaby nam wyłącznie woda (najlepiej – źródlana lub mineralna), a kawa i herbata pełniłyby tylko funkcje dodatkowe: pobudzającą, orzeźwiającą i oczywiście funkcję „czegoś dobrego”, bo przecież napicie się naprawdę dobrej herbaty czy kawy to czysta przyjemność. W napojowej diecie mogłoby się znaleźć, choć oczywiście w umiarkowanych, rozsądnych ilościach, piwo i wino, natomiast wypadłyby z niej na zawsze słodzone napoje w butelkach i puszkach.

Wody, której pilibyśmy wówczas sporo, nie trzeba wcale kupować w sklepach ani dźwigać do domu. W całej Polsce działają firmy dostarczające smaczną, idealnie czystą i bogatą w minerały wodę pitną. W województwie mazowieckim i lubelskim robi to firma dostępna na stronie http://wodaaquavita.pl/.

Woda bez cukru odchudza

Nic tak nie gasi pragnienia, jak właśnie woda niezawierająca cukru. W swojej czystej postaci, bez domieszek (kawa i herbata to przecież dodatki zalewane wodą) jest bezcennym budulcem organizmu człowieka, jego składnikiem, którego niedobory trzeba stale uzupełniać. Bez cukru – nie tuczy i nie szkodzi zębom. Wypita na pół godziny przed posiłkiem potrafi ograniczyć apetyt, a przez to sprzyjać odchudzaniu.

Detoksykacja i uśmierzanie bólu

Woda znakomicie oczyszcza organizm, wypłukując z niego rozmaite toksyny. Tak, to prawda, kto pije dużo wody, ten odwiedza toaletę częściej niż inni, ale każda taka wizyta to naturalna detoksykacja organizmu, poprzedzona treningiem dla nerek. Warto wiedzieć, że takie oczyszczanie zapobiega powstawaniu niektórych nowotworów, zwłaszcza jelit i pęcherza, ponieważ liczne substancje kancerogenne wydalane są z moczem.

Nie wszyscy wiedzą, że woda ma właściwości przeciwbólowe: można się o tym przekonać w razie bólu głowy oraz niektórych bólów mięśniowych. Zamiast tabletki bardzo często wystarczą dwie szklanki wody: nawodnienie mózgu i uelastycznienie mięśni potrafi skutecznie zakończyć dolegliwe odczucia.

Woda to także uroda

Zmarszczki łatwiej tworzą się na skórze suchej, mało elastycznej, tymczasem kobiety wydają niemałe pieniądze na kosmetyki nawilżające do twarzy i dekoltu. Mogłyby je spokojnie zaoszczędzić, dbając o nawodnienie skóry w bardziej naturalny sposób. Organizm sam dobrze wie, co zrobić z wypitą wodą: dotrze ona wszędzie tam, gdzie powinna, także do komórek składających się na ludzką skórę. A gdy już mowa o kobietach: woda wspomaga utrzymanie ciąży oraz zapobiega puchnięciu stóp i dłoni.

Niedobór wody może mieć wpływ na koncentrację, wydajność i proces uczenia się. Popijanie małymi łykami w czasie pracy lub nauki sprzyja osiąganiu zamierzonych efektów.

Zdrowa jest zarówno woda gazowana, jak i niegazowana, choć z ilością tej ostatniej nie należy przesadzać. Gazowana nieco lepiej gasi pragnienie, ponadto niektórzy wolą wodę z CO2 ze względu na jej smak. Mineralna czy źródlana? Wody mineralne mają charakterystyczny smak, który nie wszystkim odpowiada, źródlane są neutralne smakowo i lepiej nadają się do przyrządzania napojów oraz gotowania zup.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone