Zamknij

Jak wybrać kojec dla dziecka?

10:04, 13.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Jak wybrać kojec dla dziecka?

Kojce zapewniają wygodną strefę bezpieczeństwa dla Twojego dziecka - pomagając Ci spokojnie wyjść na chwilę z pokoju, bo wiesz, że Twój maluch w tym czasie nie zaszkodzi sobie w żaden sposób i nie opuści samodzielnie kojca.

Dobrze dobrany kojec dla dziecka może być równocześnie:

 • miejscem do zabawy,
 • obszarem do drzemki,
 • po prostu ulubionym miejscem dziecka, w którym czuje się dobrze.

Warto pamiętać, aby nie kupować kojca zbyt pochopnie, ponieważ źle dobrany produkt może nie być odpowiedni dla dziecka w określonym wieku.  Aby mieć pewność, że dobrze wydajesz pieniądze na to rozwiązanie upewnij się jakiej wielkości i jakiego rodzaju kojec będzie najbardziej odpowiedni. Umiejętności dziecka jak np. chodzenie czy raczkowanie, jego ruchliwość ma duże znaczenie w doborze. Jeśli nie masz pewności zawsze możesz poszukać pomocy u fachowych sprzedawców.

Jeśli zdecydujesz się na zakup kojca, możesz to nawet zrobić, zanim dziecko zacznie chodzić, aby miało szansę na spokojnie się z nim zapoznać i go polubić. Jego zachowanie pozwoli także ocenić jak się w nim czuje i jak zmieniają się jego potrzeby związane z ewentualną rozbudową kojca czy zakupem większego. W dalszej części artykułu dowiesz się jak wybrać kojec dla dziecka.

Pamiętaj też, że kojce nigdy nie mogą zastąpić nadzoru dorosłych - nie zostawiaj dziecka bez opieki!

Czego szukać w kojcu idealnym?

 • Sprawdź opis produktu i szukaj certyfikatu – jeśli go posiada to, oznacza, że spełnia standardy bezpieczeństwa,
 • boki powinny mieć taką wysokość, aby dziecko nie mogło samodzielnie wyjść,
 • jeśli kojec ma boki z siatki, otwory w siatce nie powinny być większe 0,6 centymetra, a siatka powinna być bezpiecznie przymocowana i regularnie sprawdzana pod kątem pęknięć i rozdarć,
 • zamki, które pozwalają obniżyć bok, powinny znajdować się poza zasięgiem Twojego dziecka,
 • upewnij się, że kojec ma dobrze zabezpieczone zawiasy i podpory,
 • odpowiedni rozmiar – zwykle oznacza to większe rozmiary niż standardowe 90 x 90 cm.
 • jeśli szukasz kojca na dłuższy czas, wybierz wersję modułową, która umożliwia rozbudowę kojca do praktycznie dowolnych rozmiarów,
 • jeśli kojec będzie użytkowany na zewnątrz np. w ogrodzie czy na tarasie, użyj kojca plastikowego, odpornego na działanie warunków atmosferycznych.

Użytkując kojec zapoznajmy się z instrukcją i zaleceniami producenta, aby mieć pewność co do sposobu jego złożenia, czyszczenia i bezpiecznego użytkowania. Nigdy nie należy wymieniać oryginalnego materaca ani wyściółki na inne, ponieważ mogą nie pasować, a wszystkie wyściełane części należy regularnie sprawdzać. Jeśli Twoje dziecko ma pozostać pod opieką innej osoby – koniecznie pokaż jej jak prawidłowo ustawić kojec i zapoznaj z przepisami bezpieczeństwa.

Choć wybór idealnego kojca dla dziecka niekoniecznie należy do łatwych, możesz sobie go nieco uprościć zaglądając na stronę tikktokk.com.pl – gdzie znajdziesz nie tylko gotowe produkty, ale i fachową pomoc przy wyborze tego najbardziej odpowiedniego modelu.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone