Zamknij
REKLAMA

Jak inteligentnie zarządzać domem?

10:20, 19.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
artykuł sponsorowany

Wizja z lat 60 minionego wieku o zautomatyzowanym systemie kontroli domu w końcu wszedł w życie. Nie jest wymysłem katalogów branżowych, ani filmów science- fiction, a rzeczywistością, która nabiera rozpędu i staje się coraz to bardziej popularna i pożądana przez domowników.

Coraz więcej klientów ma potrzebę nastawienia piekarnika z pieczenią w środku o czasie końca pracy, by na przybycie do domu mieć gotowy i gorący obiad. Aktualnie, przy odpowiednim wyposażeniu domu i synchronizacji potrzebnych urządzeń, można zdalnie i na odległość sterować roletami, oświetleniem, ogrzewaniem, telewizorem, pralką, zmywarką, klimatyzacją i jeszcze wieloma innymi.

Źródła światła

Kontrola oświetlenia domu to jedna z najpopularniejszych form kontrolowania guzikiem. Zawsze przy wyjeździe na wakacje, czy leniuchowaniu w sypialni jesteśmy w stanie upewnić się, czy światło w salonie, toalecie, czy na podjeździe aby na pewno nie jest włączone, by nie narobić niepotrzebnych szkód, szczególnie tych pieniężnych.

Detektor ruchu

Detektory ruchu dostępne na https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe to inteligentna forma kontroli światła na podstawie ruchu. Niczego nie trzeba naciskać, wystarczy wejść do pomieszczenia, a światło samo się włączy. Przy braku ruchu- światło się wyłącza. Można też tak zaprogramować oświetlenie, by świeciło się tylko w konkretnym przedziale godzinowym. Czujki można też wykorzystać w celach bezpieczeństwa przed złodziejami.

Rolety, klimatyzacja, ogrzewanie

System kontroli rolet jest bliźniaczo podobny do tego związanego z oświetleniem, co oznacza kolejne ułatwienie zarządzania domem. Można skompatybilizować światło z roletami. Gdy wstaje poranek rolety się unoszą, światło gaśnie i odwrotnie- po zachodzie słońca rolety zjeżdżają na dół, a światło wprowadza nową jasność do pomieszczenia. Również manipulacja roletami może być połączona z alarmem bezpieczeństwa. W przypadku, gdy złodziej wkrada się do domu, czujki wydają z siebie alarm, a rolety opadają. Po rozwiązaniu całego rozgardiaszu, wraz z uciszeniem się alarmu, unoszą się rolety.

Klimatyzację i oświetlenie można zautomatyzować przy zainstalowaniu systemu alarmowego . Wyjeżdżając w delegację można wyłączyć system grzewczy, by uruchomić go z powrotem na ostatnie dwie godziny naszej podróży powrotnej, bo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania mieszkania przed 24 godziny na dobę, a wrócić do ciepłego mieszkania. Ekologia i nasze portfele na pewno nam za to podziękują. Takim samym sposobem można operować klimatyzacją. Wszystkie te dogodności można znaleźć w jednej aplikacji na telefonie po synchronizacji z wyposażeniem domu.

Artykuł przygotował sklep Montersi.pl oferujący systemy alarmowe, monitoring i automatykę bram.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone