Zamknij
REKLAMA

Kapsaicyna jako termogenik - Redox Extreme

16:05, 22.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Kapsaicyna jako termogenik - Redox Extreme - fot. partnera

Czym jest kapsaicyna? Jakie są jej właściwości i z jakich powodów poleca się ją na odchudzanie? Dlaczego warto po nią sięgać w trakcie redukcji? Na te oraz inne pytania dotyczące kapsaicyny znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Ostra walka z nadwagą

Kapsaicyna to związek, który znajduje się w pieprzu i ostrej papryce. Właśnie jego zawartość sprawia, że mają one pikantny smak i powodują uczucie „palenia” w przełyku. Im więcej kapsaicyny w danej roślinie, tym ostrzejszym smakiem i aromatem się cechuje. Jak wiadomo, spożycie pikantnej potrawy sprawia, ze organizm się rozgrzewa w rezultacie pobudzenia układu nerwowego, a to oznacza podwyższoną termogenezę. Tego rodzaju mechanizm jest szczególnie istotny dla osób, które się odchudzają, ponieważ z podwyższoną termogenezą wiąże się szybsze spalanie energii, a więc kalorii. Rezultatem jest skuteczniejsze odchudzanie, które zapewnia kapsaicyna.

Właściwości odchudzające kapsaicyny zostały potwierdzone w niezależnych badaniach. Udowodniono, że w rezultacie podwyższonej termogenezy następuje intensywniejsze spalanie kalorii przez organizm, czego efektem jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Poleca się ją więc w trakcie diet redukcyjnych oraz podczas walki z nadwagą i otyłością. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wprowadź kapsaicynę do swojej diety, np. poprzez zastosowanie odpowiedniej suplementacji. Osiągniesz dzięki temu nie tylko efekty odchudzające, ale również prozdrowotne, o czym poniżej.

Kapsaicyna w suplementacji

Kapsaicyna ma właściwości nie tylko odchudzające, lecz także przeciwnowotworowe. Z jednej strony zapobiega powstawaniu nowotworów, a z drugiej zmniejsza aktywność istniejących już w organizmie komórek nowotworowych. Badania wykazały, że kapsaicyna szczególnie skutecznie wspiera w walce z rakiem pęcherza moczowego. Kolejne korzystne ze zdrowotnego punktu widzenia właściwości kapsaicyny to zdolność przeciwdziałania chorobie Alzheimera i działanie przeciwbakteryjne. Z kolei ze względu na właściwości rozgrzewające stosuje się ją w maściach i plastrach na stawy i mięśnie.

Ponieważ kapsaicyna sama w sobie jest trującą substancją, dlatego stosuje się ją m.in. w gazie pieprzowym, należy przyjmować ją pod postacią pieprzu, papryki lub przypraw bądź w formie suplementacji. Jeśli chodzi o środki odchudzające z zawartością tego składnika, na plus wyróżnia się Redox Extreme, który zawiera kapsaicynę skoncentrowaną w specjalnie opracowanej formule Capsimax. To głównie ona odpowiada za odchudzające działanie suplementu diety od firmy Allnutrition. Stosując regularnie Redox Extreme, pierwszych efektów można się spodziewać już po dwóch, trzech tygodniach.

Jeśli jednak myślisz, że sama kapsaicyna zawarta w Redox Extreme sprawi, że Twoja sylwetka nabierze odpowiednich kształtów w krótkim czasie, to niestety się rozczarujesz. Choć odczujesz korzystne skutki przyjmowania tego suplementu, optymalne rezultaty osiągniesz wyłącznie poprzez dołożenie ćwiczeń fizycznych i trzymanie prawidłowej diety.

 

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Joanna12345Joanna12345

0 1

Od kilku lat mialam problem z dodatkowymi kg, odkad zaczelam cwiczyc z redoxem efekty byly lepsze i rowniez szybsze 12:55, 18.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone