Zamknij

Łóżka kontynentalne ? przepis na królewski wypoczynek

20:02, 30.07.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20:06, 30.07.2018
Skomentuj Łóżka kontynentalne ? przepis na królewski wypoczynek - fot. partnera Łóżka kontynentalne ? przepis na królewski wypoczynek - fot. partnera

Łóżka kontynentalne kojarzą się większości z nas z hotelami o wysokim standardzie oraz amerykańską kinematografią. Ich cechą charakterystyczną są duże gabaryty, znaczna wysokość, imponujący zagłówek, najczęściej tapicerowany, oraz powierzchnia do spania złożona z kilku, najczęściej trzech, materacy. W naszych wnętrzach łóżka te spotyka się ciągle dość rzadko, a szkoda, ponieważ poza niewątpliwymi walorami praktycznymi, ich charakterystyczny design nadaje każdej sypialni wystawnego, iście królewskiego charakteru.

Łóżka kontynentalne – wyjątkowa konstrukcja

Łóżka kontynentalne znacznie różnią się od klasycznych pod względem budowy. Przede wszystkim brak w nich tradycyjnego stelaża. Zamiast tego cała konstrukcja opiera się na drewnianej ramie do której przymocowane są nogi oraz wezgłowie. Na nich spoczywają trzy materace, pierwszy zastępuje stelaż, kolejny, najczęściej kieszeniowy, w największej mierze determinuje parametry łóżka, trzeci natomiast, nawierzchniowy piankowy lub lateksowy, przedłuża żywotność pozostałych oraz ostatecznie definiuje właściwości powierzchni do spania.

Komfort szyty na miarę

Jeszcze nie tak dawno łóżka kontynentalne dostępne były wyłącznie w formie gotowych zestawów, co mocno utrudniało optymalne dobranie ich parametrów do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Obecnie jednak coraz częściej sklepy oferują możliwość skompletowania swojego własnego zestawu, co ma zagwarantować ponadprzeciętny komfort oraz najwyższą jakość wypoczynku. Ponadto, nowoczesne łóżka wyposażone są często w szereg udogodnień, takich jak na przykład wmontowane w zagłówek oświetlenie czy głośniki oraz, w przypadku najbardziej luksusowych modeli, sterowanie za pomocą pilota i możliwość zaprogramowania ulubionych ustawień.

Łóżka dla seniorów

Łóżka kontynentalne, ze względu na opartą na trzech niezależnych materacach konstrukcję, są znacznie wyższe od klasycznych modeli. Dzięki temu siadanie na nich jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze oraz, co istotne, nie obciąża kręgosłupa. Zaletę tę docenią bez wątpienia osoby starsze, niejednokrotnie cierpiące na dolegliwości ze strony układy ruchowego, ale nie tylko. Okaże się ona też bardzo ważna dla kobiet w ciąży, które często cierpią na przeciążenia układu kostno-stawowo-mięśniowego.

Łóżka dla alergików

Dzięki specyficznej konstrukcji, łóżka kontynentalne są szczególnie przyjazne dla alergików. Jak informuje konsultant sklepu z łóżkami i materacami Materace dla Ciebie, meble te gwarantują optymalną wentylację, dzięki czemu zapobiegają gromadzeniu się wilgoci, a co za tym idzie, rozwojowi pleśni, bakterii i innych mikroorganizmów. W ten sposób ilość obecnych w powietrzu alergenów znacząco spada powodując tym samym zmniejszenie nasilenia objawów u chorych.

Wady łóżek kontynentalnych

Podobnie jak wszystko inne, tak samo i łóżka kontynentalne nie są pozbawione pewnych wad. Największą z nich jest ich rozmiar, który sprawia, że ciężko je „upchnąć” w niewielkiej sypialni w bloku. Łóżka te zdecydowanie potrzebują więcej przestrzeni żeby w pełni zaprezentować swoje walory estetyczne. Ponadto, ze względu na specyficzną budowę modele te nie posiadają pojemnika na pościel. Na szczęście jednak problem ten można bardzo łatwo rozwikłać. Wystarczy kupić otomanę, najlepiej pasującą stylistycznie do łóżka. Ten praktyczny i elegancki sprzęt nie tylko posłuży nam do siedzenia, ale również bez trudu pomieści pościel, a przy tym nada całemu wnętrzu prawdziwie eleganckiego wyglądu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%