Zamknij

Jak urządzić wnętrze z ciemną podłogą?

10:13, 27.08.2018 | materiały partnera
Skomentuj

Przy aranżacji wnętrz coraz częściej wybierane są ciemne podłogi, które sprawiają, że wnętrze nabiera niepowtarzalnego stylu. Cóż można powiedzieć, że orzechowe kolory czy wenge są uniwersalne i bardzo łatwo dopasować do nich meble oraz resztę dodatków.

Gdzie sprawdzi się ciemna podłoga?

Ciemny kolor desek podłogowych może zmniejszyć optycznie pomieszczenie, z drugiej jednak strony nada mu przytulny wygląd. Palisander, wenge czy tali sprawdzi się zarówno w kuchni, salonie, jak i małej sypialni. Trzeba jednak zastanowić się wtedy nad odpowiednim doborze koloru ścian, jak i samych mebli by wnętrze nie stało się przytłaczające.

Ciemna podłoga pochłania światło

Niestety jest to prawda, dlatego warto wtedy rozświetlić pomieszczenie meblami z połyskiem w jasnym kolorze. Jeśli w planach jest zakup wyposażenia w kolorze drewna można dołożyć do całości jasne dodatki, które dopełnią całość. Przy ciemnych deskach podłogowych idealnie będą wyglądały odcienie beżu, ecru czy odcienie srebra. Można także pokusić się o pomalowanie części ściany jaskrawą farbą, zachowując oczywiście umiar.

Przeszklone meble strzałem w dziesiątkę

Wybierając meble, warto wcześniej wykonać sobie ogólną wizualizację pomieszczenia za pomocą darmowego programu. Dzięki temu uda się dobrać idealny kolor mebli, jak i elementów dekoracyjnych. Można sprawdzić co w tej kwestii ma do zaoferowania http://kdcmeble.com/pl/blog/13_jaki-kolor-mebli-pasuje-do-ciemnej-podlogi. Strzałem w dziesiątkę będzie zakup prostych, a zarazem stylowych mebli, w skład których wchodzą oszklone witryny, które dodatkowo będą odbijały światło.

Ułożenie podłogi ma znaczenie

Decydując się na zakup desek podłogowych w ciemnych barwach, warto zwrócić uwagę, w jaki sposób będą położone. Jeśli ułoży się je wzdłuż krótszej ściany, całe pomieszczenie wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. Niepowtarzalny efekt uzyska się, jeśli podłoga zostanie ułożona ukośnie. Taki montaż jest niestety i czasochłonny i bardzo kosztowny, bo docinanie poszczególnych elementów wygeneruje bardzo dużo odpadu.

Meble dopasowane do wnętrza

Nie sama podłoga czy kolor ścian są tak naprawdę istotne, bo każdy mebel musi być dopasowany do wnętrza. Jeśli chce się stworzyć styl klasyczny, na ciemnej podłodze mogą stanąć drewniane lakierowane komody. Miłośnicy stylu skandynawskiego wcale nie muszą rezygnować z ciemnych parkietów, bo białe meble i szare dodatki jak najbardziej stworzą z podłogą jedną całość. Tak naprawdę wszystko zależy od gustu.

Elementy dekoracyjne- jak je trafnie wybrać?

Ciemny parkiet czy panele są ponadczasowe i można dopasować do nich niemalże każdy kolor. Nie zawsze jednak jaskrawe dodatki w nadmiarze będą odpowiednie, tak samo, jak i ciężkie zasłony. Tutaj należy zachować umiar, bo bardzo łatwo jest przejść ze stylu w kicz. Trafnym wyborem będą dekoracje w kolorze chromu, jak i bambusowe lampy. W tej kwestii możliwości jest naprawdę dużo.

Pielęgnacja ciemnej podłogi

Niestety ciemny kolor podłogi sprawia, że kurz stanie się bardziej widoczny, dlatego posiadacze paneli wenge muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czeka je częste sprzątanie.

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone