Zamknij

Materace - inwestycja w zdrowy kręgosłup

23:43, 27.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Materace - inwestycja w zdrowy kręgosłup - fot. partnera

Większość z nas zdaje sobie sprawę jak wielkie znaczenie dla sprawnego i dobrego funkcjonowania naszego organizmu, odgrywa sen. Każdy człowiek jest zaprogramowany tak, aby po całodniowym wysiłku, zregenerować siły podczas snu.

Materace – najważniejsze produkty do spania

Tryb życia jaki obecnie prowadzi większość z nas to minimalna ilość ruchu i spędzanie czasu w pozycji siedzącej lub innych pozycjach, które przeciążają lub nadwyrężają nasz kręgosłup. Powoduje to często różnego rodzaju bóle, zwyrodnienia i bardziej skomplikowane dolegliwości kostno-stawowe. Jak wiemy, lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc poza zmianą trybu życia, należy również zadbać o odpowiednie rozluźnienie mięśni kręgosłupa podczas regeneracyjnego snu.

Podstawą zdrowego snu w naszej sypialni jest materac. Dobre, dobrane do naszych indywidualnych potrzeb materace, to inwestycja na lata. Warto chwilę zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, aby później przez długie lata cieszyć się z dobrej jakości snu.

Jeśli nie wysypiasz się w nocy, a rano czujesz się zmęczony może powodem tego jest źle dobrane posłanie. Z reguły materace dobieramy uwzględniając trzy czynniki indywidualne: naszą budowę ciała (wzrost i waga), pozycję w jakiej zazwyczaj śpimy i wielkość łóżka.

Jakie materace wybrać w gąszczu ofert?

- Jesteś w sklepie i nie wiesz jaki materac wybrać? Połóż się na nim i sprawdź jak się czujesz – radzi konsultant sklepu z materacami Sleeptime.pl. - Możesz także zamówić materac i testować go przez 30 dni. Jeśli się nie sprawdzi możesz wymienić go na inny model lub zwrócić.

Dla osób z problemami kręgosłupa idealne będą nowoczesne materace piankowe. Pianka wysokoelastyczna i termoelastyczna ma wysokie właściwości plastyczne, dobrze się dopasowuje do kręgosłupa i stanowi dobre podparcie dla jego mięśni. Taka inwestycja na pewno się zwróci w postaci polepszonej kondycji zdrowotnej dla naszego organizmu. Pianka posiada strukturę perforowaną, która zapewnia przewiewność, można ją dopasować do wszelkich stelaży elektrycznych czy manualnych.

Pianki poliuretanowe są wyjątkowo lekkie, łatwo je podnieść, zwinąć w rulon, przewieźć. Różna gęstość pianek stanowi o rodzajach twardości, dzięki czemu decydując się na materac piankowy z łatwością można go dostosować do naszych preferencji. Szczególnie warte polecenia są materace piankowe 7 stref składające się z różnych warstw pianek o różnej gęstości i perforacji.

Świetnym rozwiązaniem dla osób z alergią są materace lateksowe. To rodzaj materacy piankowych, które nie gromadzą kurzu ani roztoczy. Posiadają porowatą powierzchnię która „oddycha” zapewniając cyrkulację powietrza, dzięki czemu te materace, szczególnie polecane są dzieciom i osobom starszym.

Materace kieszeniowe – polecane osobom które zwykle śpią na plecach. To rodzaj materacy sprężynowych, w których sprężyny umieszczone są w oddzielnych kieszeniach. Dzięki temu nacisk poszczególnych części ciała na materac sprawia, że sprężyny pracują niezależnie, nie prowokując innych sprężyn do ugięcia. Materace dostosowują się do kształtu ciała i są dobrym rozwiązaniem także dla osób śpiących razem.

Materace bonnelowe, z racji swojej wytrzymałości, szczególnie polecane są osobom o większej wadze. Posiadają mocną siatkę sprężynową, dzięki czemu polecane są również tym, którzy poza spaniem w łóżku lubią również w łóżku pracować, czytać czy jeść.

Dla osób które wykorzystują meble tapicerowane do funkcji spania, polecane są materace nawierzchniowe wykonane z kilku warstw materiałów – pianki, lateksu czy kokosowej maty. Takie materace ułożone np. na sofie, doskonale podniosą komfort spania.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone