Zamknij

Dywany w dziecięcej odmianie

08:26, 29.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
artykuł sponsorowany

Wyposażenie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy bowiem wziąć nie tylko kwestie estetyki i funkcjonalności, ale też szeroko pojętego bezpieczeństwa. W tym kontekście dywany spełniają szczególną rolę, należy zadbać aby były antyalergiczne i łatwe do utrzymania w czystości. Na co zwrócić uwagę i jak znaleźć dywany najlepsze dla swojej pociechy?

Dywany od sprawdzonych producentów

Dywany do pokoi dziecięcych powinny spełniać wyśrubowane normy z zakresu technologii produkcji oraz materiałów wykorzystywanych do ich uszycia. - Dla dzieci polecamy modele z przędzy heat-set. Nie przyciąga ona drobinek kurzu, więc jest bezpieczna dla najmłodszych. Wyróżnia ją również miękkość i delikatność, dzięki którym jest miła w dotyku, co także jest istotne dla bawiących się najmłodszych - podpowiada konsultant sklepu z dywanami Dywante.pl.

Warto korzystać z oferty renomowanych sprzedawców, którzy odpowiedzialnie komponują swoją ofertę. Znajdują się w niej jedynie certyfikowane i sprawdzone wyroby. Dywany dla dzieci to produkty, które należy wybierać szczególnie ostrożnie. Najmłodsi narażeni są na reakcje uczuleniowe, do których niestety często prowadzi zakup nieodpowiedniego dywanu.

Jednym z głównych źródeł tego rodzaju problemów zdrowotnych są na ogół dywany z naturalnych włókien. Uczulająco może działać już sama wełna, a biorąc pod uwagę jej higroskopijne właściwości wykonane z niej dywany dziecięce mogą stać się pożywką dla roztoczy. Dlatego właśnie najrozsądniej stawiać na produkty syntetyczne, które są przyjazne alergikom.

Niskie runo i wycięcia typu carving

Dywany dla dzieci powinny mieć niskie runo. Niektórych rodziców będą zapewne kusić ciepłe modele typu shaggy, ale w pokojach najmłodszych raczej się one nie sprawdzają. Przede wszystkim taki dywan powinien być łatwy do czyszczenia, często po każdej zabawie konieczne jest poddawanie go temu procesowi. Nietrudno zgadnąć, że im krótsze włókna tworzą dywany dziecięce, tym mniej wymagająca jest pielęgnacja.

Standardowe rozwiązanie to mniej więcej 12 milimetrów i właśnie takie runo sprawdza się w pokojach maluchów najlepiej. Jeżeli dywany dla dzieci wykonano z materiałów sztucznych, to są one nie tylko bezpieczniejsze dla zdrowia, ale też łatwiej je wyczyścić. Przędza typu heat-set nie chłonie płynów tak jak wełna, dzięki czemu z dywanu bez trudu usunie się wszelkiego rodzaju plamy. A jak wiadomo w pokojach dziecięcych te ostatnie to wręcz norma.

Niskie runo jest też wskazane przez wzgląd na swoją odporność na wytarcie i zniekształcenia. W pomieszczeniach często użytkowanych stanowi ono bardziej racjonalną inwestycję. Jeżeli natomiast chodzi o metodę wycinania carving, to dzięki niej dywany dziecięce prezentują się o wiele ciekawiej. Zyskują trójwymiarowy wygląd, przez co zdaniem projektantów ożywiają, a nawet powiększają pomieszczenie. To spora zaleta, zwłaszcza że dzieciom przypadają na ogół najmniejsze pokoje w domu.

Dywan dla chłopca i dziewczynki

Choć bez trudu znajdzie się uniwersalne dywany dla dzieci, to jednak warto wybierać produkty indywidualnie dopasowane do płci dziecka. Tym bardziej, że współczesna oferta producentów jest bardzo zróżnicowana. Łatwo znaleźć w niej modele dla chłopców i dla dziewczynek. Wszystkie są kolorowe, często trójwymiarowe i mają ciekawe projekty. Chłopcom do gustu przypadnie zapewne motyw motoryzacyjny, podczas gdy większość małych dziewczynek woli zamki, motylki i kwiatki.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone