Zamknij

Worek treningowy dla prawdziwego boksera

10:31, 14.09.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:35, 14.09.2018
Skomentuj Worek treningowy dla prawdziwego boksera Worek treningowy dla prawdziwego boksera

Rozpoczynając dywagację na temat worków, warto na samym początku odpowiedzieć na pytanie czy lepiej kupić worek pełny czy pusty. Pytanie to wbrew pozorom ma bardzo duże znaczenie i nie chodzi tu tylko o koszty.

Worek treningowy to niezwykle przyjemny sprzęt do domowej siłowni. To narzędzie do ćwiczeń nie tylko nie zajmuje dużo miejsca, ale trening na nim, jak na mało którym narzędziu, potrafi dać nam wiele satysfakcji i radości.

Warto przyjrzeć się kwestiom zawiązanym z zamykaniem worka. Najczęściej występują dwa sposoby zamykania. Pierwszy prosty i wygodny, za pomocą zamka błyskawicznego, drugi trochę bardziej uciążliwy, wykorzystujący sznurowane wiązanie.

Z tej dwójki najlepiej wybrać wiązanie sznurowane. Zamek błyskawiczny, szczególnie przy dużych workach dla dorosłych z czasem nie wytrzymuje naprężenia i przeciążeń.  Lepiej więc wybrać opcje sznurowaną, która jedyne co może zrobić to poluzować się.

W przypadku wiązania warto również spojrzeć pod nie. Dobrze by występowała tam dodatkowa osłona z materiału oddzielająca wypełnienie od wiązania. Zapewni to, iż zawartość, zwłaszcza w drobnej formie, takiej jak piasek czy wióry, nie będzie się wysypywał nawet podczas najbardziej intensywnego treningu.

Montaż worka treningowego

Aby wygodnie korzystać z worka bokserskiego należy go odpowiednio zamontować. W tym celu najlepiej wybrać worek treningowy wiszący na co najmniej trzech łańcuchach, które są znacznie wytrzymalsze od lin parcianych. By zapobiec skręcaniu się, łańcuchy te powinny łączyć się u góry na kole oraz obrotnicy. 
U dołu łańcuch najlepiej by był przymocowany do worka za pomocą karabinka i trójkątnej klamry. Kształt ten zapewni, iż łańcuch będzie znajdować się w jednej pozycji, najwyższym wierzchołku trójkąta, a taśma mocująca go do worka znajduje się na całej szerokości przeciwległego boku, zapewniając stabilne mocowanie i równe rozłożenie masy.

Pas wzmacniający

Najbardziej newralgicznym punktem narażonym na uszkodzenia podczas treningu na worku bokserskim jest mocowanie taśm prowadzących do łańcuchów z workiem bokserskim, gdyż to one przenoszą największe siły i naprężenia. Dlatego, by worek długo nam służył warto wybrać model z dodatkowym, okalającym ten rejon pasem wzmacniającym. Pozwoli on rozłożyć siły działające na mocowanie na całą szerokość worka, przez co znacznie zwiększy się jego wytrzymałość.

Materiał, z którego wykonany jest worek

Kolejnym ważnym elementem jest materiał, z którego wykonany jest sam worek treningowy. Z jednej strony musi on być wyjątkowo elastyczny i wytrzymały, będzie bowiem przyjmować tysiące naszych ciosów.  Z drugiej jednak jego budowa powinna być miękka i delikatna tak by wyprowadzanie kolejnych uderzeń nie powodowało otarć i kontuzji. W takiej sytuacji najlepiej rozejrzeć się za workiem treningowym stworzonym z naturalnej skóry. Jego cena jest przeważnie dużo wyższa od analogicznych modeli wykonanych z innych materiałów, zapewnia jednak niezwykły komfort ćwiczeń i wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Innym ciekawym materiałem jest wysokiej jakości ekoskóra. W dotyku praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwej. Worki bokserskie z niego wykonane są również dużo tańsze. Niestety ekoskóra ma mniejszą wytrzymałość niż jej naturalny odpowiednik. Na szczęście w przypadku amatorskiego użycia, nie ma to większego znaczenia.

Szwy

Ostatnim elementem, który należy wziąć pod uwagę, gdy rozważamy zakup worka treningowego jest sposób wykonania szwów. To one bowiem spajają wszystkie elementy i to od nich zależy w dużej mierze wytrzymałość całej konstrukcji.  Mając to na uwadze, najlepiej wybierać modele worków bokserskich z podwójnymi szwami, wykonanymi za pośrednictwem grubych, elastycznych nici. Bardzo dobrze również, gdy miejsca łączenia materiału, oprócz szycia są dodatkowo klejone. Rozwiązanie to wpływa bowiem dodatnio na wytrzymałość, rozkładając siły i naprężenia oddziałujące na materiał w przypadku uderzenia.

Dolny montaż

Ostatnim, nieobowiązkowym elementem worka treningowego jest dolne kółko, pozwalające na montaż go do podłogi. Ten niepozorny element dodatnio wpływa na stabilność całej konstrukcji, polepszając komfort treningu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%