Zamknij

Co warto sprawdzić przed rezerwacją biletu?

13:40, 20.09.2018 | materiały partnera
Skomentuj

Rezerwując bilet w firmie przewozowej, warto wcześniej dokładnie zapoznać się z regulaminem, w którym szczegółowo uwzględnione są ważne kwestie. Często okazuje się, że kierowca nie chce zabrać bagażu, który nie był zgłoszony, a ma niestandardowe rozmiary bądź powstaje problem, jeśli w podróż chce się zabrać zwierzęta. Takie kwestie muszą być wcześniej uzgodnione, co na pewno zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów.

Ile kosztują bilety?

Ceny biletów uzależnione są od długości trasy oraz tego, czy rezerwacja dokonywana jest w dwie strony, czy tylko w jedną. Z racji, iż obecnie firm transportowych jest wiele, bus do Holandii czy Niemiec kosztuje około dwustu pięćdziesięciu złotych, więc cena jest jak najbardziej przystępna. Oczywiście stawki trzeba wcześniej sprawdzić na stronie firmy bądź telefonicznie.

Osoba niepełnosprawna-na co może liczyć?

Osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim również ma prawo skorzystać z przewozów międzynarodowych i na pewno nie będzie przez nikogo dyskryminowana. Co ważne do busa może nieodpłatnie zabrać wózek inwalidzki bądź inny sprzęt, który jest jej niezbędny do poruszania się. W tej kwestii regulamin również okaże się potrzebny, gdyż w nim powinny być zawarte wszelkie informacje, jakie przywileje posiada niepełnosprawny pasażer. Oczywiście w razie konieczności może on też liczyć na pomoc kierowców.

Podróż z psem- czy wolno?

Na pewno bez problemu w podróż z psem może wybrać się osoba niepełnosprawna. Należy jednak pamiętać, iż musi on posiadać wszystkie niezbędne szczepienia. Wielu przewoźników wymaga też, by posiadał on specjalny certyfikat poświadczający, iż jest on psem asystującym osobie niepełnosprawnej. Osoby bez orzeczenia o niepełnosprawności również mogą przewozić zwierzęta, jednak ten fakt musi być wcześniej zgłoszony. Na pewno potrzebna będzie też książeczka zdrowia pupila.

Czy można podróżować z dzieckiem?

Decydując się na podróż z juzwa.pl, na komfort mogą liczyć nie tylko dorośli pasażerowie, lecz również dzieci. Warto jednak pamiętać, iż małe dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach, które rodzic powinien zapewnić. Starsze pociech otrzymają specjalne podstawki, więc nie ma konieczności zabierania ich ze sobą. Dobrze jest także zgłosić fakt podróży z dzieckiem przy rezerwacji biletu.

Skąd odjeżdża bus?

Ta informacje jest bardzo istotna, bo jeśli pasażer nie wykupił biletu door to door, będzie musiał na własną rękę dotrzeć na przystanek o określonej godzinie. Lista przystanków jest powszechnie udostępniana, więc tutaj każdy może sam wybrać którym miejscu będzie zaczynał podróż.

Spóźnienie busa- dlaczego?

Wielu pasażerów narzeka, iż busy odjeżdżają z opóźnieniem. Nie jest to jednak wina kierowców, lecz zazwyczaj warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze, więc kilkuminutowe spóźnienie nie powinno być powodem do nerwów. Często opóźnienia busów spowodowane są też przesiadkami. Awarie również się zdarzają.

(materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone