Zamknij
REKLAMA

Tablet do oglądania filmów - na jakie parametry zwrócić uwagę

17:59, 19.10.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Tablet do oglądania filmów - na jakie parametry zwrócić uwagę - fot. partnera

Tablety już kilka lat temu szturmem podbiły rynek elektroniczny na całym świecie. Prężny rozwój tego segmentu produktów, przystępna cena oraz wzrastająca funkcjonalność sprzętu sprawiła, że szybko zyskał on na popularności. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnego tabletu do oglądania filmów?

Po pierwsze ekran

Chcąc czerpać maksimum przyjemności z oglądania filmów na tablecie, musimy wybrać urządzenie przede wszystkim z dużym i jasnym ekranem. Najlepiej minimum 10-calowym z obsługą standardów 16:9 oraz Full HD. Przy wyborze wielkości ekranu w tablecie należy zwracać uwagę nie tylko na długość przekątnej, ale również na rozdzielczość. Im wyższa ona będzie, tym bardziej komfortowo będziemy mogli oglądać filmy lub poruszać się po internecie. Warto pamiętać, że większa ilość pikseli na ekranie wymaga większej mocy obliczeniowej. Ekran jest jedną z najbardziej podatnych na uszkodzenia częścią każdego tabletu. Tutaj sprawdzisz, ile kosztuje jego wymiana i jakie inne usterki można wykonać w ramach naprawy serwisowej tych urządzeń.

Po drugie bateria

Nikt z nas nie chciałby, żeby jego urządzenie wyłączyło się na chwilę przed zakończeniem decydującej sceny ulubionego filmu lub serialu. Wyświetlanie materiałów wysokiej jakości powoduje szybsze rozładowanie akumulatora sprzętu. Tym bardziej, jeśli film lub serial oglądamy za pomocą aplikacji (np. Netflix, HBO GO) z włączoną transmisją danych. Aby uniknąć takich problemów, należy wybrać tablet zapewniający długi czas pracy na jednym ładowaniu. Pamiętajmy o wygaszaniu zbędnych aplikacji działających w tle.

Po trzecie pamięć

Bardzo lekceważonym parametrem przy wyborze tabletu do oglądania filmów jest dostępna pamięć lub możliwość jej rozszerzenia. Dobrze, żeby takie było, ponieważ większość producentów oferuje swoje urządzenia w podstawowej wersji 8 GB. Za takim zakupem z pewnością przemawia cena. Ten sam sprzęt, ale z większą ilością dostępnej pamięci potrafi być już nieco droższy. Warto mieć na uwadze, że dobrej jakości film, który nie jest oglądany za pośrednictwem aplikacji, potrafi ważyć nawet do 10 GB.

Gabaryty

Duży ekran oraz spora pojemność akumulatora oznaczają, że nasz tablet będzie ciężki i nieporęczny? Nic bardziej mylnego! Większość czołowych producentów wagę 10-calowych produktów zamyka w 550 gramach. Oczywiście sama długość przekątnej ekranu sprawia, że urządzenie jest rozmiarowo większe od kompaktowych kolegów po fachu, jednak idealne zbalansowanie wagi i wymiarów tabletu sprawia, że 10-calowy produkt nie będzie nas przyprawiał o mdłości podczas codziennego użytkowania lub transportu.

Szukając tabletu idealnego do oglądania filmów i seriali powinniśmy skupić się przede wszystkim na wygodzie jego użytkowania oraz długim czasie pracy na jednym ładowaniu. Nikt z nas nie lubi być ograniczanym przez zbędne kable. Duży ekran, wydajna bateria i ogromna pamięć sprawią dużą przyjemność z oglądania filmów oraz idealnie sprawdzą się w przypadku innych zastosowań, takich jak przeglądanie internetu czy codzienna praca.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone