Zamknij
REKLAMA

Zegarki męskie i damskie - jak dobrać do stylizacji?

13:48, 29.10.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Zegarki męskie i damskie - jak dobrać do stylizacji? - fot. partnera

Zegarek to bardzo szczególny element codziennych stylizacji. Pozwala nie tylko podkreślić wybrany outfit i doskonale go uzupełnić, ale także tworzy tożsamość noszącego. Prosty i nowoczesny, staroświecki i klasyczny, sportowy – jeden zegarek może znacząco odmienić wygląd. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni noszą dziś zegarki równie często, choć kiedyś był to raczej męski element biżuterii. Warto znać podstawowe zasady dobierania zegarka do swojej stylizacji tak, by była pełna i możliwie atrakcyjna.

Dobór zegarka do damskiego ubioru - kolekcja pasków

Warto zawsze pamiętać, że większość skórzanych lub wykonanych z materiałów pasków jest wymienna. Koszt paska zwykle nie zwala z nóg, dlatego posiadanie kilku to świetna opcja, gdy stylizacje często ulegają zmianie. Kobietom pasują też różne wielkości kopert, od bardzo dużych po naprawdę malutkie.

Mniej formalne zasady

W doborze damskiego zegarka do stylizacji panuje spora dowolność, zwłaszcza dzisiaj, gdy różne style coraz śmielej się mieszają i łączą. Noszenie sportowego, sporego zegarka do koronkowej, delikatnej sukienki jest jednak ciągle mocno kontrowersyjną opcją. Kobiety, które noszą się bardzo różnie – w pracy smart casualowo, na siłowni sportowo a wieczorami zakładają piękne sukienki, powinny pomyśleć o możliwie klasycznym, uniwersalnym modelu. Nikt nie zabrania jednak łamania zasad – tym bardziej, że damskie zegarki nie są obudowane taką warstwą tradycji, jak męskie.

Dobór zegarka do męskiego ubioru - wielkość koperty

To pierwszy parametr, na który należy zwrócić uwagę. Koperta zegarka musi być właściwie dobrana do szerokości nadgarstka i przedramienia. Mężczyźni o szczupłych, niewielkich przedramionach powinni postawić na mniejsze koperty, natomiast mocno zbudowane, szerokie przedramię pozwala na wybór większych. Duża koperta na drobnej ręce podkreśli jej budowę, mała na szerokiej również nie będzie się dobrze prezentowała.

Pasek a bransoleta

Wybierając skórzany pasek, warto zwrócić uwagę na kolor pozostałych skórzanych elementów swojej garderoby. Pasek zegarka powinien być w takim samym odcieniu, jak pasek do spodni czy buty. Bransolety są jeszcze mniej uniwersalne, warto więc postawić na te jak najbardziej klasyczne.

Spójna całość

Doborem męskiego zegarka do garderoby rządzą dość formalne zasady. Elegancki zegarek pasuje do formalnych ubiorów, sportowy trzeba pozostawić na spacery z psem, wizyty w siłowni lub bardzo luźne wyjścia. Męska moda, choć coraz barwniejsza, nadal znosi odstępstwa od zasad dużo gorzej, niż damska. Oczywiście, nie sposób nikomu zabronić ich łamania – warto jednak robić to w pełni świadomie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone