Zamknij

Dlaczego administracja Wordpressa jest tak ważna?

12:40, 17.12.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Dlaczego administracja Wordpressa jest tak ważna? - fot. partnera

Zarządzanie stroną internetową to nie tylko dodawanie nowych treści czy zdjęć. Jest to bardzo wymagające zadanie mające wpływ na to, jak będziemy postrzegani przez odbiorców. Niestety wiele osób, które zakładają swoją pierwszą witrynę nie mają świadomości, jakie prace muszą wykonać, aby ich serwis działał bez problemów i był bezpieczny.

Administracja WordPress – na czym polega?

Tak jak już wspomnieliśmy, administracja danej strony internetowej nie polega tylko na dodawaniu nowych treści, ale przede wszystkim na:

  • regularnym aktualizowaniu oprogramowania – dotyczy to zarówno samego WordPressa jak i wszystkich zainstalowanych wtyczek czy motywów. Jeżeli nie będziemy się stosować do tej zasady musimy liczyć się z tym, że nasza strona będzie atakowana przez złośliwe oprogramowania, a nawet przestanie działać.
  • sprawdzaniu strony pod kątem podejrzanych zmian w kodzie – nawet jeżeli wykonujemy regularne aktualizacje, koniecznie musimy co jakiś czas sprawdzić czy witryna nie podła ofiara jakiegoś ataku z zewnątrz. W internecie znajdziemy wiele narzędzi, które pomogą nam w kontrolowaniu jakości kodu.
  • kontrolowaniu, czy strona nie uległa awarii – nawet najlepiej administrowana strona może przestać działać. Przyczyną może być błąd w aktualizacji, zainstalowanie wtyczki z podejrzanego źródła czy atak hakera. Dlatego koniecznie monitorujmy ciągłość działania naszej witryny.
  • cyklicznym wykonywaniu kopii zapasowych strony – jest to punkt o którym właściciele stron na WordPress chyba najczęściej zapominają, choć to duży błąd. Robienie kopii jest o tyle istotne, że w przypadku kiedy strona ulegnie awarii po wprowadzeniu przez nas zmian, nie będziemy mogli wrócić do wcześniejszych ustawień.

Jak się okazuje, wielu użytkowników WordPress nie ma świadomości ile negatywnych skutków będzie miało zaniedbanie chociażby jednej z wymienionych zadań. Pamiętajmy, by nie bagatelizować tych czynności.

Administracja WordPress – samodzielnie czy wynająć firmę?

Właściciele stron stają przed bardzo trudnym pytaniem: kto powinien zająć się zarządzaniem strony? Zazwyczaj na początku starają zająć się tym sami. Wynika to głównie z czynnika ekonomicznego – nie da się ukryć, że młody przedsiębiorca musi liczyć każdą wydawaną złotówkę. Jest to jednak dobre rozwiązanie jedynie dla tych osób, które mają chociażby podstawową wiedzę z zakresu programowania i administracji witryn.

Dla tych, dla których zarządzanie stronami WordPress  jest czarną magią lepszą opcją jest wynajęcie profesjonalnej firmy. Po pierwsze, jest to tańsze rozwiązanie niż zatrudnienie dodatkowej osoby na etat. Po drugie, będziemy mieli pewność, że nasza strona jest w rękach osób, które się na tym znają. Dodatkowo w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości, będziemy mogli liczyć na fachową poradę. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie będziemy mieli czas na dalsze rozwijanie naszego serwisu.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone