Zamknij

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną dla dziecka?

23:58, 18.12.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
fot. partnera

Część osób uważa, że o zęby mleczne nie trzeba dbać, bo przecież i tak wypadną. Przez to nie wpajają dzieciom dobrych nawyków dotyczących tego, jak dbać o jamę ustną, co wychodzi w późniejszym życiu. Jednak brak dbałości o zęby mleczne może powodować, że zęby stałe będą się źle wyżynać, a także że staną się bardziej podatne na choroby w przyszłości. Wynika to oczywiście z tego, że działanie bakterii sprawi, że nie będą tak odporne. Z tego powodu musimy uświadomić sobie, że o zęby mleczne należy dbać. Wpisuje się w to nie tylko regularne szczotkowanie ich, ale także odwiedzanie gabinetu dentysty. Musimy to robić, gdyż zęby dzieci szybko się psują, a w obecnych czasach, kiedy do każdego produktu dodawany jest cukier, próchnica zbiera swoje żniwo.

Jeśli chcemy, by nasze dziecko miało wszystkie zęby, powinniśmy nauczyć je o nie dbać. Dobry sposobem, by to zrobić jest zakupienie odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej. Szczoteczka z postacią z ulubionej bajki czy owocowa pasta do zębów mogą przekonać dziecko, że mycie zębów to nie tylko przykry obowiązek, ale też spora frajda. Śpiewanie piosenki Fasolek „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…” może dodatkowo zachęcić dziecko do tego, by codziennie myć zęby. Jednak szczoteczka manualna nie jest tak skuteczna w czyszczeniu jak szczoteczka elektryczna. Z tego powodu dobrze jest zainteresować się zakupem tej drugiej.

Szczoteczka elektryczna dla dziecka – osobna czy tylko końcówka do szczoteczki dorosłych?

Najlepiej jest, by dla małego dziecka wybrać osobną szczoteczkę do zębów. Wynika to z tego, że szczoteczka dla dorosłych nie będzie za dobrze leżała w rączce malucha, co sprawi, że operowanie nią sprawi mu trudności, a te jak wiemy, zniechęcają. Kilkulatek powinien mieć lekką szczoteczkę, specjalnie wyprofilowaną tak, by dobrze leżała w jego ręce. Poza tym szczoteczki przeznaczone wyłącznie dla dzieci mają mniejszą główkę, którą łatwiej jest dotrzeć do wszystkich zakamarków w jamie ustnej i delikatniejsze włosie. Dzięki temu skuteczniej chronią przed powstaniem podrażnień.

Szczoteczka elektryczna dla dziecka – dodatkowe funkcje

Szczoteczki elektryczne dla dzieci wcale nie są gorsze od modeli dla dorosłych. Śmiemy nawet twierdzić, że wiele z nich posiada więcej funkcji, by uatrakcyjnić mycie maluchom. Większość modeli została wyposażona w dwuminutowy timer, który odmierza czas do wyłączenia urządzenia. Dzięki temu dziecko uczy się, ile czasu powinno trwać mycie zębów. Wiele szczoteczek posiada też quadpacer, czyli czasomierz, który odmierza czas trzydziestu sekund potrzebny na wyszczotkowanie każdej ćwiartki jamy ustnej. Co ciekawe, timer w szczoteczkach dla dzieci występuje przeważnie w formie melodyjek. Każda szczoteczka posiada ich zwykle około 15. Dzięki temu się nie nudzą. Wszystkie te funkcje możemy znaleźć w szczoteczce Philips Sonicare For Kids.

Nie możemy zapominać, że dzieci chętnie sięgają po to, co ładnie wygląda. Dziewczynki chętniej myją zęby szczoteczką z ulubioną księżniczką z bajki Disneya, Anną czy Elsą, a chłopcy modelem z podobizną Zygzaka McQueena czy którąś z postaci z filmu „Samoloty”. Dzięki temu łatwiej jest zachęcić dziecko do tego, by sięgnęło po urządzenie. Warto także zaznaczyć, że część szczoteczek można spersonalizować używając w tym celu różnych naklejek dołączonych do opakowania. Popularne szczoteczki dla dzieci znajdziemy na stronie https://denthelp.pl/szczoteczki/szczoteczki-elektryczne/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci Bogaty wybór modeli oraz wzorów.

Kiedy kupić szczoteczkę dla dziecka?

Większość szczoteczek elektrycznych, które możemy kupić, są przeznaczone dla dzieci, które skończyły już trzy lata. Jednak istnieje szczoteczka, która została dedykowana maluchom, którym wyrznął się pierwszy ząbek. To SEYSSO Baby Penguin SEB02. Posiada małą, zaokrąglona główkę, która jest doskonale dopasowana do niewielkiej buzi dziecka. Ma wyjątkowo delikatne włókna, które nie podrażniają dziąseł. Posiada zarówno timer, jak i quadpacer. Końcówka jest podświetlona, a kolor jest na tyle uniwersalny, że mogą z niej korzystać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Została wyposażona w antypoślizgową rączkę i dwie końcówki. Jedną przeznaczoną dla dzieci w wieku od 0 do 18 miesięcy i drugą – dla maluchów od 18 do 36 miesiąca życia.

Dzieciom, które skończyły 3 lata rynek oferuje szczoteczki Oral-B Stages Kids. Podobnie, jak szczoteczka od SEYSSO, posiada ona małą, okrągłą główkę, antypoślizgową rączkę, funkcję timera i quadpacera, odpowiadając za dokładne usuwanie płytki nazębnej. Jej akumulator starcza nawet na 5 dni szczotkowania na jednym ładowaniu.

Kolejną szczoteczką elektryczną przeznaczoną dla dzieci jest Philips Sonicare For Kids. Możemy spotkać ją z dwoma końcówkami, taką dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat i takich powyżej 7 lat. Jest to szczoteczka soniczna, co sprawia, że działa nie tylko czyszcząco, ale też niszczy bakterie występujące w jamie ustnej. Wygrywa zabawne melodyjki, które regulują czas mycia zębów, uprzyjemniając tę czynność. Oferuje dwa tryby pracy – szybszy i wolniejszy, co pozwala dopasować odpowiedni do wieku dziecka. Szczoteczka została wyposażona w gumową główkę, żeby chronić dziecięce zęby, a także antypoślizgową rączkę, która sprawia, że urządzeniem łatwiej się operuje.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone