Zamknij

Zakonserwuj samochód przed zimą

20:04, 15.01.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Zakonserwuj samochód przed zimą - fot. partnera

Zima to nienajlepszy czas dla naszego samochodu. Negatywny wpływ na niego mają wilgoć, błoto pośniegowe, mróz i sól drogowa. By uchronić auto przed korozją, musimy je odpowiednio zakonserwować.

Porządne przygotowanie samochodu do sezonu zimowego to podstawa. Jeszcze zanim temperatura spadnie poniżej zera, a za oknem nastaną złe warunki pogodowe, musimy zadbać o podwozie i nadwozie pojazdu. Jak to zrobić? Warto rozpocząć od umycia auta i jego dokładnych oględzin. Serwis skody szczególną uwagę poświęca nadkolom, masce i klapie bagażnika. To właśnie na tych elementach najczęściej pojawiają się ogniska rdzy. Zwracamy także uwagę na wszelkie ubytki lakieru i rysy. Jeśli uszkodzenia karoserii są płytkie, wystarczy polerowanie. Przy poważniejszych naruszeniach lakieru powierzamy zadanie naprawy naszym specjalistom z zakładu blacharsko-lakierniczego. To bardzo istotne, by pozbyć się wszystkich ubytków, ponieważ zimą sól drogowa i chemikalia jej towarzyszące będą wdzierać się we wszystkie zakamarki nadwozia.  

Po usunięciu rys i ubytków należy odpowiednio zabezpieczyć karoserię. Jeśli chcesz zająć się tym samodzielnie, możesz skorzystać z oferowanego przez serwis skody szamponu myjąco-woskującego. Zagwarantuje Ci on jednoczesne czyszczenie i ochronę lakieru przed zabrudzeniami, które zimą są prawdziwą bolączką kierowców. Możesz także wybrać z naszej oferty wosk ochronno-nabłyszczający, który nie tylko zabezpieczy lakier na dłużej, ale także nada mu połysk i zwiększy intensywność koloru. Preparat ochroni lakier przed mikrouszkodzeniami, mogącymi powstać wskutek mrozu. Dzięki niemu woda nie wniknie w opryski i spękania, nie rozsadzi ich i nie spowoduje większych uszkodzeń. Co ważne, nasz preparat jest odporny na warunki pogodowe. Dobrze nawoskowana karoseria przetrwa zimę bez szwanku i trudniej ją będzie zabrudzić.  

Zadbane podwozie to jedno. Kolejną istotną kwestią w zimie jest podwozie, o które zadba Twój serwis skody. Trzeba starannie usunąć z niego warstwę powłoki bitumicznej, zabrudzenia i rdzę, a następnie nanieść na nie bitumiczny środek zabezpieczający i pozostawić go do wyschnięcia. Uodporni on podwozie na uderzenia kamieni. Potem możemy zajrzeć do wnętrza auta i poświęcić uwagę akumulatorowi, który zimą będzie intensywnie eksploatowany. Wszystkie połączenia w instalacji elektrycznej, by dobrze przewodziły prąd, muszą być czyste i najlepiej jeśli pokryjemy je ochronnymi środkami chemicznymi.

Czemu jeszcze warto poświęcić uwagę? Uszczelkom. Powinniśmy nanieść na nie środek do konserwacji, który wyczyści i zabezpieczy gumę. Pozwoli jej także zachować elastyczność nawet w czasie siarczystych mrozów. Szyby natomiast można wypolerować preparatem, który je zabezpieczy i pozostawi jakby cienką warstwę folii na ich powierzchni, odporną na zanieczyszczenia i sól drogową. Oba środki proponuje na zimę serwis skody. Z nami Twój samochód przetrwa największe mrozy! 

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone