Zamknij

Ekspres ciśnieniowy – jak dbać o urządzenie?

18:29, 22.01.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Źródło zdjęcia: freepik.com

O ekspres do kawy należy dbać regularnie – nie wszyscy o tym wiedzą. Szczególnie gdy wiele nowoczesnych urządzeń posiada funkcję, dzięki którym czyszczenie odbywa się samodzielnie bez naszej ingerencji. Niestety, mimo wszystko należy go czyścić dodatkowo. Jak zatem zadbać o ekspres ciśnieniowy, który jest popularnym modelem tego urządzenia?

Czyszczenie ekspresu

Ekspres do kawy wymaga regularnego czyszczenia jak każde z urządzeń. Nie powinniśmy również kierować się tym, że posiada on funkcję samooczyszczania lub odkamieniania. W takim wypadku również należy go czyścić samodzielnie. Możemy skorzystać ze specjalnych produktów do usuwania zabrudzeń, kamienia i osadu. Pozwoli to zniwelować niechciany nalot na wewnętrznych częściach urządzenia. Musimy pamiętać, że im częstsze czyszczenie tym zdecydowanie przedłużamy żywotność ekspresu do kawy. Będzie on również rzadziej się psuł. W dodatku wymieniaj filtry do wody. Najlepiej po około 1,5-2 miesięcy lub gdy wyświetli się taki komunikat, o ile urządzenie posiada taką funkcję. Z kolei ekspres możesz czyścić raz na miesiąc oraz oczywiście uruchamiać samooczyszczanie, gdy urządzenie oznajmi to na ekranie. Procesowi czyszczenia musimy poddać przede wszystkim wszelkie pojemniki, np. na wodę, fusy, czy mleko. W dodatku należy regularnie oczyszczać dyszę spieniającą. System grzewczy również powinien delikatnie zostać przemyty raz w miesiącu. Gdy nie poddamy regularnie procesowi czyszczenia urządzenie, to z pewnością negatywnie wpłynie to na samą kawę, którą przygotowujemy codziennie. Resztki kamienia bądź osadu wniosą zmiany w smaku kawowego napoju, dlatego ważne jest usuwanie wszelkiego osadu oraz zabrudzeń.

Jakość kawy wpływa na ekspres – w jaki sposób?

Bezpośrednio sama kawa również ma wpływa na ekspres. W jaki sposób? Przede wszystkim woda – powinna być regularnie na świeżo wymieniana. Nie doprowadzi to do powstania niepotrzebnego osadu na pojemnikach, a następnie w częściach wewnętrznych. W dodatku powinna ona być odpowiednio filtrowana. Niekiedy sam ekspres posiada wspomniane filtry, a gdy nie – możemy uprzednio sami to zrobić. W przypadku, jeśli urządzenie ma wbudowany młynek, powinniśmy używać określonych ziaren kawy. Ilość odmian oraz rodzajów jest naprawdę sporo. Najlepiej sprawdzą się klasyczne kawy o naturalnym smaku. Najlepiej ziarniste, aby młynek sam mógł je zmielić. W dodatku stan naszego ekspresu wpływa na smak kawowego napoju. Dlatego warto dbać o każde urządzenie. Pamiętajmy, aby nie tylko w domu dbać o ten sprzęt. Jeśli w pracy posiadamy ekspres, zadbajmy także o jego czystość. Zwłaszcza że jeśli pijemy kawę, to często właśnie podczas dnia w pracy. Ekspresy biurowe to profesjonalne urządzenia, dlatego systematycznie powinny być czyszczone oraz odkamienione.

Źródło zdjęcia: freepik.com

 

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone