Zamknij

Sprawdzone sposoby na aranżację małej kuchni

18:30, 06.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Mała kuchnia

Mała, nieustawna kuchnia to częsty problem mieszkańców bloków. W jaki sposób ją zaaranżować, by była w pełni funkcjonalna i cieszyła oko? Przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Idealnym rozwiązaniem do małej kuchni będą meble kuchenne z jasnymi, połyskującymi frontami odbijającymi światło - czy to białymi, czy utrzymanymi w odcieniach beżu. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się modele o prostych, geometrycznych, minimalistycznych formach, a w tych utrzymanych w nieco bardziej klasycznym stylu - z drewnianymi akcentami.

W przypadku wąskiej kuchni warto postawić na ciąg umieszczonych po jednej stronie szafek. Jeżeli z kolei do czynienia mamy z pomieszczeniem prostokątnym lub kwadratowym, meble ustawmy w kształt litery A. Do najmniejszych wnętrz wstawić można z kolei meble z przesuwanymi drzwiczkami lub modele żaluzjowe. Warto pamiętać o tym, że aby móc w pełni swobodnie poruszać się po kuchni, między ścianą a meblami zachowane powinno być około 120 centymetrów odległości.

Jeżeli z obawy o przytłoczenie, małego już, wnętrza nie chcemy eksponować akcesoriów kuchennych, warto umieścić je w specjalnym koszu lub organizerze. Alternatywę dla nich stanowić może rząd sięgających sufitu szafek kuchennych, które idealnie sprawdzą się do przechowywania zarówno naczyń, urządzeń AGD czy produktów spożywczych. Osoby chcące mieć wszystkie niezbędne drobiazgi pod ręką, zdecydować mogą się na ciąg głębokich szafek oraz praktyczne półki.

W małej kuchni należy zadbać o to, aby każdy centymetr kwadratowy został odpowiednio zagospodarowany. Nie ma tutaj mowy o odstępach pomiędzy meblami czy pustych kątach. Aby w maksymalny sposób wykorzystać dostępny metraż kuchni, warto zdecydować się na szafki z systemem półek obrotowych lub wysuwanych. We wnęce między ścianą a szafą najlepiej zamontować natomiast półkę typu cargo.

Natomiast doskonałą alternatywą dla klasycznego stołu w niedużej kuchni będzie mały stolik pomocniczy lub ruchomy, przytwierdzony do ściany blat rozkładany wyłącznie na czas posiłków. Doskonale komponować będą się z nim składane, zawieszone na przykład na haczykach krzesła.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone