Zamknij

Program do analizy danych - szansa na szybsze podejmowanie decyzji

13:50, 07.03.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Nie od dziś firmy korzystają z różnych źródeł, by monitorować zmieniające się tendencje na rynku. Wiele przedsiębiorstw używa w tym celu danych pochodzących z różnych systemów i raportów. Analiza i interpretacja oraz raportowanie danych są kluczowe do osiągnięcia sukcesu w branży. Nowoczesne rozwiązania IT pozwalają korzystać ze wszystkich danych z poziomu jednej aplikacji, co znacznie ułatwia przepływ danych i przyspiesza podejmowanie decyzji.

Wszystkie dane w jednej aplikacji

Przykładem nowoczesnego rozwiązania IT, które ułatwia zarządzanie danymi w firmie jest Qlik Sense. Ta mobilna platforma analityczna gromadzi dane z różnych źródeł i przechowuje je w jednym miejscu, dlatego użytkownik ma dostęp do informacji za pomocą dosłownie jednego kliknięcia. Z wielości danych, systemów i źródeł tworzony jest jeden spójny model. Poza tym, pracując w aplikacji można łatwo i szybko spersonalizować niezbędne dane i wygenerować potrzebne wykresy.

Mobilny dostęp do danych – możliwość pracy na każdym urządzeniu

Ogromnym ułatwieniem jest fakt, że Qlik Sense to platforma mobilna. Działa ona na każdym urządzeniu. Bez względu czy mamy do dyspozycji laptop, tablet czy smartfon aplikacja umożliwia nam korzystanie ze wszystkich swoich funkcji. Jest to niezwykle wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na pracę dosłownie w każdym miejscu.

Zaawansowana wizualizacja danych

Jeszcze jedną zaletą mobilnej platformy analitycznej jest to, że pozwala ona szybko  wygenerować niezbędne wykresy i wizualizować dane. Przedstawianie danych za pomocą map czy innych form wizualnych cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki takiej formie prezentacji można bardzo szybko dostrzec najważniejsze tendencje i różnice. Nie ma konieczności analizowania zwykłej tabeli z liczbami. Dzięki wizualizacji informacji można niejednokrotnie dostrzec więcej. Liczą się nie tylko dane krańcowe czy widoczne różnice, ale czynniki wpływające na taki, a nie inny stan rzeczywisty. Grafika pozwala na szybsze interpretowanie danych i podejmowanie decyzji. Ma to ogromne znaczenie dla firmy, bo tendencje rynkowe potrafią zmieniać się w mgnieniu oka.

Jak widać aplikacja analityczna potrafi diametralnie zmienić sposób pracy z danymi. Dzięki niej firma zaoszczędza czas i pieniądze. Zalety takiego rozwiązania dostrzegają zarówno małe, jak i duże firmy. Ogromne znaczenie dla rozwoju biznesu ma analityka informacji. Dzięki mobilnemu oprogramowaniu IT można mieć wszystkie niezbędne informacje w zasięgu ręki. Business Intelligence staje się kluczem do bycia konkurencyjnym w branży, dlatego warto korzystać z dostępnych technologicznych rozwiązań, które ułatwiają pracę z danymi. Zbiory informacji potrafią być naprawdę ogromne, dlatego aplikacja mieszcząca w sobie wszystkie dane jest na wagę złota.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone