Zamknij

Jak kupić używane auto bez ryzyka?

07:34, 01.04.2019 | artykuł sponsorowany

Chcesz kupić samochód z drugiej ręki? W takim przypadku warto pamiętać o aktualnej zasadzie ograniczonego zaufania. Gdy nie będziemy mieli oczu dookoła głowy, ryzyko bycia oszukanym przez nierzetelnego sprzedawcę jest naprawdę wysokie. Zatem, jak kupić używane auto bezpiecznie?

O dużej popularności samochodów używanych w Polsce decyduje przede wszystkim ich cena. Za auto z drugiej ręki możemy zapłacić znacznie mniej niż a to, które niedawno wyjechało z fabryki. Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych – tyle zapłacimy za samochód z drugiej ręki.

Jednak chyba każdy, kto kiedykolwiek chciał kupić auto używane, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że znalezienie odpowiedniej oferty wcale nie jest tak proste, jak może się wydawać. Wraz z serwisem http://myfoodtruck.pl/ przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcą zakupić używany samochód bez ryzyka!

Wybierz zaufanego sprzedającego

O zadowoleniu z transakcji zakupu używanego samochodu decyduje przede wszystkim to, od kogo go zakupimy. Możemy zdecydować się na kupno auta od prywatnego właściciela, ale możemy także wybrać się do komisu albo na giełdę. Dodatkowo, coraz większym zainteresowaniem cieszą się autoryzowane salony marek, które w ofercie posiadają nie tylko nowe, ale również używane auta.

Gdy nie wiemy, na jaką ofertę warto się zdecydować, najlepiej sprawdzić salony dealerskie – chociaż ceny są nieco wyższe niż w portalach ogłoszeniowych czy w komisach, to jednak szansa na udaną transakcję jest wtedy znacznie większa. Według wiadomości dealerów, na auto możemy otrzymać również gwarancję na pół roku albo nawet na rok.

Jeśli mamy więcej doświadczenia albo mamy znajomego, który dobrze zna się na motoryzacji, możemy także szukać okazji przez internet lub w komisach albo na giełdach samochodowych. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zawsze dokładnie sprawdzić pojazd, ponieważ ryzyko, że jego opis nie będzie pokrywał się ze stanem faktycznym, jest spore!

Jak skontrolować używane auto przed zakupem?

Dzisiaj często możemy spotkać newsy, które opisują oszukanych kupujących używane samochody. Przekręcony licznik jest w tym przypadku tylko wierzchołkiem góry lodowej – nieoryginalne, zniszczone części, prowizoryczne naprawy, uszkodzenia powypadkowe, zalania to jedynie parę problemów, z którymi możemy się zetknąć się.

Zatem, jak wspomnieliśmy wcześniej, auto warto dobrze skontrolować. Sprawdźmy każdy zakamarek i wybierzmy się na jazdę próbną, aby stwierdzić, czy dany pojazd rzeczywiście jest wart naszej uwagi. Informacje można uzyskać także na podstawie numeru VIN – wystarczy wpisać go do internetowych baz, które zawierają informacje o samochodach.

Gdy nie mamy wiedzy i doświadczenia w kontroli samochodów, możemy także skorzystać z usług rzeczoznawców, którzy w cenie kilkuset złotych dokładnie sprawdzą interesujący nas pojazd.

Zatem zakup używanego auta może być nie lada wyzwaniem – pamiętajmy o tym, aby dokładnie skontrolować interesujące nas pojazdy, a także do każdej oferty podchodzić z rezerwą. Emocje i pośpiech to źli doradcy!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone