Zamknij

Zegarki męskie - kilka praktycznych porad

09:36, 04.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Zegarki męskie - kilka praktycznych porad

Zegarki męskie już dawno przestały być tylko urządzeniami do mierzenia czasu. Teraz to także elementy stylizacji pełniące funkcję biżuterii. Co warto o nich wiedzieć i w jaki sposób dobrać zegarek skrojony pod nasze potrzeby?

Podręczne zegarki męskie to bardzo ciekawe urządzenia, gdyż można uznać je za jednocześnie proste i skomplikowane. Co może oznaczać to nietypowe stwierdzenie? Mowa tutaj o ich funkcji – wskazywaniu czasu. Jedynym zadaniem przeciętnego zegarka jest informowanie nas o bieżącej godzinie, co sprawia, że stanowią one miłą odmianę w dobie złożonych urządzeń wielofunkcyjnych. Prawdziwą zagadką jest jednak mechanizm, który umożliwia tę czynność – za coś, co uznajemy za oczywistość, odpowiadają skomplikowane układy zębatek i przekładni. Rzecz jasna, istnieją także zegarki męskie elektryczne, lecz wpadają one w nieco inną kategorię.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka?

Wybierając zegarek dla siebie, można kierować się różnymi kryteriami. Dla niektórych osób kluczowym wyznacznikiem będzie sam wygląd akcesorium, gdyż traktują je bardziej jak biżuterię – ozdobę, której praktyczne właściwości odchodzą na drugie miejsce. Inni ludzie natomiast cenią sobie zegarki męskie za ich funkcjonalność – chcą mieć dostęp do możliwości błyskawicznego sprawdzenia czasu, bez konieczności wyjmowania komórki. W takich sytuacjach powinno się zwracać uwagę przede wszystkim na solidność i niezawodność takiego zegarka, nie zapominając przy tym o najważniejszym, czyli jego dokładności.

Do akcesoriów, które najczęściej włącza się w ubiór wieczorowy, należą:

  • muszki i krawaty
  • ozdobne sygnety
  • łańcuszki na szyję
  • zegarki męskie
  • okulary zerówki

Inspiracji można szukać w wielu źródłach – u projektantów, celebrytów, a nawet w telewizji. Ważne jest to, aby podpatrzone motywy umiejętnie przełożyć na swoje, z pewnością bardziej przyziemne, realia.

Przygotuj stylizację 

Proces tworzenia swojej nowej, modowej kreacji jest o wiele prostszy, jeśli podejdziemy do niego w zorganizowany sposób. Pierwszy krok powinno stanowić podjęcie decyzji co do „bazy” stroju, czyli bielizny. Ta niemal zawsze jest zakryta przez wierzchnią odzież, dlatego skupić należy się przede wszystkim na własnym komforcie. Kolejną warstwę ciuchów może stanowić koszula lub podkoszulek, które bezpośrednio zestawia się z kamizelką, bluzą lub kurtką. Należy zadbać nie tylko o kompozycję kolorów, ale także przemyślane dopasowanie stylu i tekstury materiału. Biżuteria, na przykład pozłacane zegarki męskie, służą natomiast jako podkreślenie całokształtu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone