Zamknij

Jak poprawić swoją zdolność kredytową? 5 porad, które warto poznać!

12:03, 09.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:07, 09.04.2019
Skomentuj

Zdolność kredytowa decyduje o tym, czy i ile pieniędzy możemy otrzymać w ramach pożyczki albo kredytu. Dobra zdolność pozwoli nam na sfinansowanie większych wydatków. Gdy nie mamy jej w ogóle, otrzymamy negatywną odpowiedź na nasz wniosek.

O dobrą zdolność kredytową warto dbać. Ma ona dzisiaj bardzo duże znaczenie, ponieważ z ofert banków i innych firm oferujących pożyczki korzystamy bardzo często.

Gdy nasza zdolność kredytowa jest na dobrym poziomie, możemy bez problemów otrzymać kredyt na mieszkaniem, na auto, pożyczkę gotówkową, kartę kredytową. Jeśli nie jest zbyt wysoka, wówczas możemy także korzystać z finansowania, ale w mniejszych sumach. W skrajnych przypadkach bank lub firma pożyczkowa wydadzą negatywną decyzję.

Jak zatem poprawić swoją zdolność kredytową? Sprawdź 5 porad przygotowanych przez serwis http://ksmtv.pl/!

1. Obniż swoje zobowiązania

Na naszą zdolność kredytową mają wpływ liczne zobowiązania, które możemy mieć. To między innymi inne pożyczki i kredyty, karty kredytowe, koszty związane z utrzymaniem domu.

Wtedy, gdy obniżymy swoje zobowiązania, możemy łatwiej otrzymać pożyczkę albo kredyt w wymaganej przez nas kwocie. Szybsze spłacenie rat pożyczek i kredytów, zamknięcie karty kredytowej, wybór tańszego abonamentu – to wszystko wpływa na naszą zdolność kredytową.

2. Zwiększ swoje dochody

Aby poprawić zdolność kredytową, można także podnieść posiadane dochody, na przykład zmienić pracę na lepiej płatną, znaleźć dodatkowe źródło zarobkowania.

Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku największych kredytów, na przykład kredytów hipotecznych, banki biorą pod uwagę dochody osiągane przez dłuższy czas. Gdy zatem to dopiero nasz pierwszy miesiąc z większą wypłatą, warto poczekać ze złożeniem wniosku kredytowego.

3. Sprawdź swoją historię kredytową

Na zdolność kredytową duży wypływ mają informacje o tym, jak spłacaliśmy swoje dotychczasowe zobowiązania. W tym celu banki i inne firmy pobierają informacje z różnych zewnętrznych baz, na przykład takich jak:

  • BIK – Biuro Informacji Kredytowej
  • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej
  • BIG InfoMonitor
  • Krajowy Rejestr Długów BIG

Jeśli mamy jakiekolwiek zadłużenia, na przykład niespłacony abonament, zalegamy z ratą pożyczki, wtedy najczęściej spotkamy się z decyzją odmowną o udzieleniu pożyczki. Najlepiej spłacić wtedy swoje zobowiązania. Wiadomości z baz można sprawdzić także on-line.

4. Zbierz wkład własny

W przypadku niektórych kredytów, na przykład kredytu hipotecznego na zakup mieszkania czy budowę domu, wkład własny jest wymagany. Z kolei inne kredyty i pożyczki mogą go nie wymagać, ale jeśli go posiadamy, łatwiej o pozytywną decyzję.

Zatem wtedy, gdy mamy wkład własny, pożyczka albo kredyt mogą być przyznane bez problemu.

5. Weź kredyt lub pożyczkę z inną osobą

Jeśli nie posiadamy wystarczającej zdolności kredytowej do tego, aby skorzystać z danego kredytu albo pożyczki, rozwiązaniem może być także zaciągnięcie zobowiązania z inną osobą.

W takim przypadku liczy się zdolność kredytowa dwóch klientów jednoczenie, dlatego automatycznie będzie ona wyższa.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%