Zamknij

Centrala pbx - wyższość nad tradycyjną wersją

09:55, 12.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:14, 12.04.2019

Nawet jeśli dana firma dopiero nabiera wiatru w żagle, zarządzający z pewnością są świadomi tego, że niezbędne będzie jej połączenie ze światem zewnętrznym. Jest to nie tylko stałe łącze internetowe, ale też i odpowiedni telefon.

Jeszcze nie tak dawno, jednym z podstawowych elementów każdego biura była centrala telefoniczna. Obecnie wygląda to bardzo podobnie, natomiast stała się czymś w rodzaju bardzo istotnego dodatku. Okazuje się, że aktualnie zamiast tradycyjnej centrali telefonicznej, właściciele przedsiębiorstw coraz śmielej decydują się na rozwiązania bardziej nowatorskie, jakim z pewnością jest wirtualna centrala pbx dla firm.

Dlaczego wirtualna centrala jest lepsza?

Jako największą zaletę wirtualnej centrali telefonicznej, najczęściej podaje się niskie koszty tego urządzenia, szczególnie przy instalacji, jak i przy utrzymaniu. W odróżnieniu od tradycyjnej centrali telefonicznej, w których w skład wchodziło wiele elementów: sporo połączonych przewodowo aparatów telefonicznych, serwerów jak i innych sprzętów z nimi współpracujących, centrala pbx nie wymaga już tylu dodatkowych urządzeń. Warunkiem jej prawidłowego funkcjonowania, jest jedynie dostęp do Internetu, komputer i telefon komórkowy bądź też stacjonarny. W zasadzie są to urządzenia, które znajdują się w wyposażeniu praktycznie każdej firmy.

Wirtualna centrala telefoniczna – spora oszczędność

Jeżeli zdecydujemy się na centralę pbx okaże się, że wyniknie z tego dla nas sporo oszczędności. Pierwszą z nich, z pewnością będzie brak konieczności zakupu relatywnie drogiego elektronicznego sprzętu. Dodatkowo, skoro go nie będziemy posiadać, nie będzie także potrzeby jego utrzymania i konserwacji, co generowałoby kolejne wydatki. Na tam się jednak nie kończy. Znacznie uszczuplone zostaną też koszty połączeń, które wykonuje się na co dzień. Faktem jest, że operatorzy telefonii IP, w zdecydowanej większości oferują swoim klientom, w pełni darmowe wewnętrzne połączenia, a dodatkowo bardzo opłacalne ceny za te międzynarodowe. Dlatego, jeżeli w naszej firmie, kontakty zagraniczne są bardzo istotną kwestią, różnica w korzystaniu z wirtualnej centrali, będzie odczuwalna już w pierwszym miesiącu jej użytkowania.

Rozwiązanie wspierające ekologię

Przejście z centrali tradycyjnej na wersję nowocześniejszą, wirtualną, to też w bardzo dużej mierze spora oszczędność energii elektrycznej. Kolejne uszczuplenie wydatków to jedno, natomiast będzie to miało też realny wpływ na stan środowiska naturalnego, w którym funkcjonujemy. W związku z tym, że centrala pbx, wszelkie swoje dane przechowuje za pośrednictwem chmury, każdego rodzaju sprzęty fizyczne (stacjonarne aparaty telefoniczne, serwery, przewody i inne urządzenia) – nie są potrzebne, zatem nie zachodzi konieczność ich późniejszej utylizacji, co dodatkowo wspiera stan środowiska.

Uruchomienie wirtualnej centrali telefonicznej we własnej firmie

Okazuje się, że połączenie wirtualnej centrali pbx, która działa w chmurze, nie jest niczym wielce skomplikowanym. Tak naprawdę, warunkiem jest odnalezienie odpowiedniego operatora, który jest w stanie zapewnić nam tę usługę oraz wybór jak najbardziej korzystnego pakietu świadczonych usług. Niektórzy operatorzy, są też w stanie zaproponować swoim klientom ofertę niezawierającą żadnej umowy. Pozwala to przedsiębiorstwu zdecydowanie efektywniej kontrolować wydatki z firmowego budżetu.

Jak nie trudno zauważyć, rozwój technologii sprawił, że funkcjonowanie wewnątrz firmy, a także jej działania zewnętrzne, mogą być znacznie usprawnione, przy jednocześnie – sporej oszczędności. Wirtualna centrala telefoniczna to aktualnie podstawa w firmach, które zatrudniają większą ilość pracowników. Decydując się na nią zyskujemy wiele oszczędności, wspieramy funkcjonowanie środowiska i znacznie poprawiamy wydajność i rozwój naszego biznesu. Obecnie, bardzo dużo operatorów oferuje tego typu usługi swoim klientom, dlatego odnalezienie atrakcyjnej oferty, nie powinno stanowić problemu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%