Zamknij

Komputer poleasingowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

16:12, 23.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:16, 23.04.2019
Skomentuj Komputer poleasingowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie? Komputer poleasingowy - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeżeli potrzebujesz laptopa lub komputera, ale masz ograniczony budżet, korzystnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia poleasingowego. Co należy sprawdzić, gdy rozważasz nabycie takiego sprzętu? Jakie parametry okażą się kluczowe?

Bateria

Podczas zakupów warto zapytać sprzedawcę o to, czy bateria w laptopie poleasingowym jest wymienna. Jeśli tak, zużycie tego elementu nie przełoży się w żaden sposób na płynność działania sprzętu. Bez problemu można nabyć zamienniki w sklepach i na portalach aukcyjnych. Jeżeli jednak do wyboru masz wyłącznie laptopy poleasingowe z wbudowaną baterią, np. ultrabooka, musisz pogodzić się z faktem, że urządzenie nie będzie posiadało tak wydajnej baterii jak nowe. Możesz też udać się do serwisu i zapytać się o to, czy są szanse na wymianę akumulatora.

Procesor, system operacyjny i specyfikacja

Kupując laptopy poleasingowe bądź też nabywając komputery stacjonarne poleasingowe, zwróć uwagę na dokładną specyfikację sprzętu i na jej podstawie oszacuj moc obliczeniową. Bardzo istotnym elementem jest także obecność licencjonowanego, legalnego systemu operacyjnego w polskiej wersji językowej. Renomowane firmy zajmujące się remarketingiem elektroniki dostarczają urządzenia już z wgranym oprogramowaniem. Pamiętaj również o sprawdzeniu typu procesora przed nabyciem konkretnego modelu. Spora część sprzętów posiada układy Intela ósmej generacji z czterordzeniowymi jednostkami w obrębie rodziny Core i5. Tanie laptopy poleasingowe oraz komputery stacjonarne o wydajnych procesorach znajdziesz na stronie https://rnew.pl. W ofercie sklepu dostępne są urządzenia wiodących producentów takich jak Dell, HP czy Lenovo.

Klasa sprzętu

Klasa sprzętu jest parametrem bardzo ważnym podczas zakupu poleasingowego komputera. Odzwierciedla ona stan urządzenia oraz czas jego użytkowania. Jeżeli zależy Ci na dobrym, niezawodnym laptopie poleasingowym albo modelu stacjonarnym, który nie jest wyeksploatowany i może posłużyć przez kolejne lata, skoncentruj się na segmencie klasy A – urządzeniach dokładnie sprawdzanych, zanim trafią do klientów. Komputery klasy B i C kosztują mniej, ale za to noszą większe ślady zużycia.

Z jakiego źródła pochodzi urządzenie?

Na ogólny stan sprzętu (techniczny i wizualny) ma często wpływ to, gdzie był on użytkowany. Leasing wschodnioeuropejski i polski zazwyczaj oferuje laptopy w gorszym stanie, niż te pochodzące np. z krajów skandynawskich, dlatego że tamtejsze komputery nawet po 3-5 latach pracy wyglądają i pracują jak nowe. Jednak także wśród laptopów użytkowanych w Polsce znajdziesz znakomite sprzęty do nabycia. W celu dokonania zakupu wybieraj wyłącznie renomowanych sprzedawców – sklepy i serwisy oferujące gwarancje. Kupowanie od osób prywatnych zawsze wiąże się z większym ryzykiem.

Laptopy poleasingowe i komputery stacjonarne pochodzące z leasingu biznesowego to nowoczesny sprzęt o znakomitych parametrach technicznych. Ich nabycie stanowi alternatywę dla kupna urządzeń z salonów i marketów i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto pamiętać, by wybierając model poleasingowy dla siebie, zwracać uwagę na wymienialność baterii, klasę sprzętu, specyfikację, typ procesora, system operacyjny i źródło pochodzenia sprzętu. Dzięki temu uda się podjąć przemyślaną decyzję i dokonać korzystnej inwestycji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%