Zamknij
REKLAMA

Systemy aluminiowe

13:15, 30.04.2019 | materiały partnera

Przewaga aluminium

Systemy aluminiowe w ostatnich czasach z pewnością zyskały na swojej popularności, osiągając tym samym znaczne grono swoich zwolenników. Stało się tak głównie ze względu na atuty, których systemy aluminiowe mają naprawdę wiele. Warto w tym miejscu podjąć temat montażu. Systemy aluminiowe nie tylko wyróżniają się łatwością ich wytwarzania, ale również nie sprawiają trudności przy montażu. Przede wszystkim, należy też powiedzieć, że aluminium jest trwałym i wytrzymałym materiałem, które posiada jedną podstawową przewagę nad stalą – jest o wiele lżejsze. System okienne wykonane z użyciem aluminium odznaczają się również swoją wysoką izolacyjnością, dzięki czemu mogą swobodnie konkurować z systemami PCV.

Zastosowanie systemów aluminiowych

Systemy okienno-drzwiowe to najpopularniejsze wyroby aluminiowe. Swoje powodzenie zawdzięczają głównie wysokiej termoizolacyjności. Różnorodność modeli sprawiła, że mogą być wykorzystywane w zasadzie w każdym miejscu i warunkach. Systemy aluminiowe cieszą się również znaczną dźwiękoszczelnością, co również wpłynęło na sympatię ze strony użytkowników.

Niewątpliwie z systemami aluminiowymi każdy z nas spotkał się chociażby w postaci fasad centrów handlowych. Systemy aluminiowe w zasadzie podbiły rynek wykończenia zewnętrznego nowoczesnych budynków. Jednak to niejedyne miejsce, w którym można zastosować systemy aluminiowe. Z ich użyciem możemy wykonywać drzwi przesuwne, zarówno wewnętrzne, jak i stanowiące barierę między wnętrzem budynku a warunkami zewnętrznymi. Innym wariantem są drzwi harmonijkowe, dzięki którym możemy w łatwy sposób dokonać estetycznego podziału pomieszczenia.

Elementy wykonane jako systemy aluminiowe nie tylko zapewniają nam możliwość oddzielenia przestrzeni od warunków zewnętrznych, przy zachowaniu walorów estetycznych, ale mogą służyć gwarancji bezpieczeństwa jako systemy przeciwpożarowe. Specjalne przekładki termiczne zapewniają odpowiednią odporność ogniową.

Łatwość montażu sprawiła, że za pomocą systemów aluminiowych wykonuje się również konstrukcje ogrodów zimowych. Zastosowane technologie gwarantują trwałość systemu, dzięki izolacji termicznej profili, jak również szczelności na wodę deszczową.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone