Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie kosztów leczenia – najważniejsze informacje

14:06, 07.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Ubezpieczenie kosztów leczenia - najważniejsze informacje

Wybierasz się na wakacje i chcesz zakupić ubezpieczenie najlepsze dla Ciebie i dla Twojej rodziny? Bezwzględnie na wakacjach najlepsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia. W razie niespodziewanych sytuacji, w których Ty bądź ktoś z Twoich bliskich doznaje urazu lub konieczne staje się leczenie, można być spokojnym o koszty do poniesienia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące ubezpieczenia kosztów leczenia i wybierania polisy turystycznej. 

Nie wszyscy kupują polisę turystyczna – dlaczego?

Polisa turystyczna to temat, do którego wiele osób podchodzi sceptycznie. Niektórzy uważają, że nie muszą się ubezpieczać na wyjazd bo chroni ich ubezpieczenie krajowe. Inni w ogóle o tym nie myślą, bo kupują wycieczki  oferowane przez biura podróży. Wyjaśnijmy zatem, czy te dwa ubezpieczenia naprawdę stanowią ochronę i zapewniają należyte ubezpieczenie kosztów leczenia.

Polisa turystyczna a KEUZ – wiele osób posiadających kartę EKUZ jest przekonana, że będąc na wakacjach na terenie Unii Europejskiej, ma absolutne zabezpieczenie medyczne. Tymczasem należy pamiętać o dwóch kwestiach. Pierwsza z nich jest taka, że ubezpieczenie EKUZ daje nam zabezpieczenie tylko wtedy, jeżeli dana usługa medyczna jest refundowana w kraju, w którym przebywamy na wakacjach. Przykładowo, jeżeli w Polsce zabieg złożenia i włożenia w gips złamanej ręki lub nogi jest refundowany, to nie oznacza, że dokładnie tak samo jest w każdym kraju Unii Europejskiej. Może zdarzyć się, że nie jest i wtedy koszty za taki zabieg należy pokryć z własnej kieszeni. Dodatkowo, EKUZ nie zapewnia transportu medycznego do kraju. Nie jest to również ubezpieczenie, które pokrywałoby koszty spowodowane wyrządzeniem komuś krzywdy (OC). Dlatego, warto ubezpieczyć się dodatkowo.

Polisa turystyczna z biura podróży – wykupując wycieczkę z biura podróży wiele osób jest przekonanych, że ma pełne ubezpieczenie w pakiecie. Prawdą jest, że ubezpieczenie kosztów leczenia jest zawarte w pakiecie oferowanym przez większość biur podróży. Problem polega jednak na tym, że najczęściej jest to ubezpieczenie bardzo niskie, które nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia, zwłaszcza poza Unią Europejską. Najczęściej jest to polisa mocno okrojona, która nie tylko ma mała kwotę na koszty leczenia, ale także nie zawiera NNW, ubezpieczenia odwołania wyjazdu, ubezpieczenia sprzętu (kradzież lub jego zniszczenie). Dlatego warto ubezpieczać się dodatkowo.

Ubezpieczenie kosztów leczenia – usługi medyczne i okołomedyczne

Aby wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które naprawdę ochroni Cię w czasie niespodziewanego zdarzenia, warto wiedzieć, czym są usługi medyczne, a czym okołomedyczne. Ubezpieczenie kosztów leczenia w dobrej firmie powinno zapewniać bezwzględnie ubezpieczenie wszystkich usług medycznych, a najlepiej również tych okołomedycznych.

Usługi medyczne: wszystkie usługi związane z leczeniem, a więc operacje i zabiegi, ratownictwo, transport medyczny, badania medyczne, wizyty lekarskie, hospitalizacja, czas spędzony w szpitalu wraz z podawaniem leków i opieką.

Usługi okołomedyczne: usługi związane nie bezpośrednio z chorym, a najczęściej z jego bliskimi. Chodzi przede wszystkim o opiekę nad małoletnimi dziećmi, zapewnianie przyjazdu i pobytu dla osób balickich , pomoc tłumacza.

Sporty ekstremalne, przewlekłe choroby, osoby starsze –  w tych dodatkowe ubezpieczanie kosztów leczenia jest koniecznością! 

Nie ograniczaj kosztów leczenia

Zdarza się, ze kupując ubezpieczenie turystyczne niektórzy obniżają wysokość polisy do minimum, np. do 5 lub 10 tys. euro. Kwota taka może być absolutnie niewystarczająca. Najbezpieczniej jest zagwarantować sobie sumę na ubezpieczenie kosztów leczenia ok. 20 tys. euro. Koszty polisy nie wzrosną znacząco, a Ty będziesz znacznie lepiej zabezpieczony na wakacjach. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone