Zamknij
REKLAMA

Folie ochronne – kiedy warto z nich korzystać?

12:23, 13.05.2019 | materiały partnera

W przemyśle jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by właściwie zabezpieczyć wszystkie produkty. Dlatego konieczne jest to, by wykorzystać dodatkową ochronę, dzięki czemu nic nie zostanie zniszczone. Szczególnie jest to ważne ze względu na straty finansowe, które mogłyby się wiązać z jakimkolwiek uszkodzeniem. Dlatego tak istotne jest to, żebyśmy wiedzieli, co trzeba zrobić, by zabezpieczyć te przedmioty.

Z czego są wykonane folie ochronne?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że folie ochronne, które są wykorzystywane w przemyśle, muszą być bardzo wytrzymałe. W innym przypadku nie będą stanowiły wystarczającego zabezpieczenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, że odpowiednie modele są wykonane z folii polietylenowej PE. Poza tym istotną rolę odgrywa klej akrylowy, dzięki któremu folia przyczepia się do określonego produktu. Jednak przy tym nie zostawia na nim żadnego śladu i łatwo ją zdjąć.

Gdzie znajdziemy tak wytrzymałą folię?

Zwróćmy uwagę na to, że nie wszędzie znajdziemy folię ochronną, która jest wytrzymała, a przy okazji ma dostateczną ilość kleju, by przyczepić się do jakiegoś towaru. Dlatego warto ograniczać się do sklepów, które mają różnorodny asortyment, co wiąże się m.in. z wieloma rodzajami folii. Dzięki temu możemy być pewni, że znajdziemy produkt mający odpowiednią siłę przyczepności, co oferuje np. https://tasmaklejaca.pl/produkty/folie-ochronne/.

Co zabezpieczy folia ochronna?

Bez wątpienia jedną z najważniejszych rzeczy jest to, co właściwie może zabezpieczyć folia ochronna. Otóż warto zwrócić uwagę na to, że ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego jest jednym z najważniejszych elementów ochronnych w przemyśle. Może być wykorzystywany np. w magazynach lub sklepach, gdzie folią otaczane są produkty znajdujące się na palecie. Dzięki temu możliwa jest ich ochrona przed jakimiś uszkodzeniami, co wiązałoby się ze stratami finansowymi. Jednak pamiętajmy o tym, że to nie jest jedyny przykład wykorzystania folii ochronnych.

Najważniejsze zastosowanie folii ochronnych

  • Ochrona ram okiennych – warto zwrócić uwagę na to, że folia ochronna jest bardzo często wykorzystywana do zabezpieczenia ram, które są wykonane z aluminium lub PVC. Dzięki temu nie powstaną jakieś rysy na ich powierzchni i nie pobrudzą się, a poza tym folię można łatwo zdjąć po montażu.
  • W lakiernictwie – folie ochronne są też bardzo często wykorzystywane w trakcie lakierowania proszkowanego. Dzięki niej można z łatwością zaznaczyć oraz ochronić miejsce, które nie ma być pomalowane. Warto też zaznaczyć, że w tym celu wykorzystywane są bardzo wytrzymałe folie, ponieważ wytrzymują temperaturę sięgającą 200 st. C.
  • W trakcie remontu – w tym celu również stosuje się folie ochronne, które można umieścić np. na tynku. Za ich pomocą możliwe jest zabezpieczenie pewnych miejsc przed zabrudzeniami, a przy okazji często są odporne na promienie UV.
  • Podczas magazynowania i w trakcie transportu – dzięki temu dobrze zabezpieczają przewożony lub przechowywany towar.
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone