Zamknij

Kiedy, gdzie i jak aplikować do pracy w IT?

15:46, 27.05.2019 | materiały partnera

Dla wielu osób wchodzących dopiero na rynek pracy albo szukających zmiany w życiu zawodowym, bardzo atrakcyjna wydaje się branża IT. Nic w tym dziwnego, bo daje ona szereg możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Oczywiście atutem pracy jako programista są zarobki przekraczające średnią krajową. Z racji rosnącego zainteresowania programowaniem wzrasta liczba szkół oferujących zajęcia i naukę podstaw programowania. Wiele osób korzysta z takich możliwości nauki i dodatkowo pogłębia swoją wiedzę w domu. Przychodzi jednak taki moment, gdy należy wysłać swoje pierwsze CV i wiele osób nie wie, gdzie i kiedy powinno to zrobić.

Aplikuj mając konkretną wiedzę

Nie ma dokładnie określonego czasu, po którym należałoby wysłać swoje CV do firm. Każdy z nas w innym tempie przyswaja wiedzę i rozumie pewne zagadnienia. Warto jednak rozsyłać swoje CV, gdy już jesteśmy pewni swoich umiejętności i czujemy się gotowi na rozmowę o programowaniu. Należy mieć świadomość, że wszystkie braki w wiedzy szybko zostaną zdemaskowane, dlatego czasami warto poczekać jeszcze miesiąc czy dwa i zgłębić dokładnie konkretne zagadnienie, niż stresować się na rozmowie kwalifikacyjnej i dać się złapać na lukach w wiedzy o programie.

Śledź ofert pracy

Jeszcze przed rozpoczęciem szukania pracy, warto przeglądać aktualne ofert, bo w ten sposób można dowiedzieć się o wymaganiach na dane stanowisko. Ogromnym atutem branży IT jest akt, że ogłoszenia o pracę pojawiają się na Facebooku, gdzie istnieją specjalne grupy z informacjami i ofertami pracy. Praktycznie co tydzień pojawia się nowe zestawienie aktualnych ofert z podziałem na miasta i wysokość zarobków. Poza tym, w szukaniu pracy pomaga np. it recruitment Cracow, czyli agencja pracy pomagająca start-upom w znalezieniu odpowiednich kandydatów na stanowisko programisty. Firma https://dotlinkers.pl/en/services/ posiada również spis aktualnych ofert pracy i jest otwarta na współpracę zarówno z przedsiębiorstwami, jak i kandydatami. Warto również wspomnieć, że każdy zainteresowany pracą w IT powinien prowadzić konto na Linkedin i Goldenline, bo są to portale, na których są obecni rekruterzy. Informacja o tym, że szukacie pracy, z pewnością ich zainteresuje. Trzeba pamiętać, że firmy prowadzą również ukryte rekrutacje i mogą odezwać się do was, nawet jeśli nie mają wystawionego ogłoszenia o pracę. Warto więc uaktualniać swoje konto na githubie i prezentować na nim najważniejsze projekty, które pokazują wasze umiejętności.

Przygotuj portfolio

Niezwykle istotną kwestią jest przygotowanie swojego portfolio. Obecnie wszyscy ci, którzy chcą być zauważeni w trakcie rekrutacji wysyłają link do swojego githuba lub strony internetowej. Co ważne, nawet jeśli nie mamy jeszcze doświadczenia komercyjnego, możemy przygotować własne projekty. liczy się ilość przepracowanego kodu. Prace świadczą o konkretnych umiejętnościach i sposobie pracy z narzędziami. Portfolio powinno być estetyczne, spójne, przemyślane i odzwierciedlać wszystkie umiejętności, którymi dysponujemy w danym momencie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone