Zamknij

Własny biznes - salon fryzjerski - jaki sprzęt kupić w pierwszej kolejności

13:08, 13.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

W zależności od tego, jakim pomieszczeniem dysponujesz oraz jakie usługi będziesz proponować w swoim salonie fryzjerskim, różnie będzie wyglądało Twoje zapotrzebowanie na sprzęt. Niektóre z oferowanych przedmiotów są bardzo drogie, dlatego najpierw polecamy skupić się na przedmiotach najpotrzebniejszych. Twój salon fryzjerski - jak sprzęt kupić w pierwszej kolejności to poradnik, dzięki któremu rozsądnie rozdysponujesz posiadany kapitał i dobrze prosperujący salon.

Lista sprzętów niezbędnych w salonie fryzjerskim:

 • fotele fryzjerskie
 • fotele barberskie
 • fotele fryzjerskie dla dzieci
 • konsole
 • lustra fryzjerskie
 • myjnie fryzjerskie
 • podnóżki fryzjerskie
 • pomocniki fryzjerskie
 • sofy i kanapy
 • stoliki i wieszaki do poczekalni
 • taborety i hokery

Fotele fryzjerskie

Nie da się wyobrazić salonu fryzjerskiego bez foteli fryzjerskich. Muszą one być zarówno wygodne, jak i dopasowane do wystroju wnętrza. Warto zakupić również przynajmniej jeden fotel fryzjerski dla dziecka. Pamiętaj, że do usług barberskich fotel musi spełniać troszkę inne funkcje. Jeśli jednak będziesz specjalizować się w usługach dla pań, nie musisz decydować się na taki zakup, zwłaszcza na początku. Fotele fryzjerskie w każdym wzorze i kolorze, a także spełniające różnorodne wymagania znajdziesz na https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h_fotele-fryzjerskie.

Lustra fryzjerskie

Klienci salonu fryzjerskiego korzystają z usług fryzjera po to, aby ten stworzył dla nich piękną, nową fryzurę. Oczywistym jest więc to, że klient chce dokładnie obejrzeć swoje włosy. Dlatego salon fryzjerski musi być wyposażony w co najmniej kilka luster. Spełniają one nie tylko funkcje praktyczne. Odpowiednie ustawienie luster sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe i przestronne. Zakup ozdobnych ram lub ułożenie luster w ciekawe zestawienie, sprawi, że dodatkowo zyskasz eleganckie uzupełnienie aranżacji przestrzeni.

Myjnie fryzjerskie

Kolejnym sprzętem, który należy zakupić w pierwszej kolejności, są myjnie fryzjerskie. Bez nich trudno wyobrażać sobie skuteczne wykonanie niektórych zabiegów. Myjnie pozwalają na szybkie i dokładne umycie włosów klientów i zaaplikowanie kosmetyków i preparatów. Nie da się tego zrobić w inny sposób. Zapraszanie klienta do klasycznej umywalki będzie nieprofesjonalne.

Pomocniki fryzjerskie

Pomocniki fryzjerskie są nieocenioną pomocą, zwłaszcza w dużych salonach, gdzie poszczególne sprzęty i kosmetyki są rozdysponowane na większej przestrzeni. Sprawia to, kłopoty przy ciągłym bieganiu pracowników po potrzebne w danym momencie narzędzia. Pomocnik fryzjerski to mobilna szafeczka, która porusza się wraz z fryzjerem i jego najpotrzebniejszymi sprzętami. Jest to wygodny sposób na przyspieszenie obsługi klientów.

Pamiętaj, że otwierając nowy salon fryzjerski, nie musisz mieć wszystkich oferowanych przez sklepy sprzętów. Na początek wystarczy, że zakupisz kilka foteli fryzjerskich, parę myjek i pomocników. Do tego zawiesisz na ścianie piękne lustra. W miarę zwiększenia ilości usług możesz gromadzić kolejne potrzebne sprzęty, jednak na początku nie warto opróżniać konta.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-krajna.pl | Prawa zastrzeżone